Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bu besinlerle 30 günde karaciğerinizi yenileyin

18.02.2021
174
Bu besinlerle 30 günde karaciğerinizi yenileyin

Karaciğer, metabolizma hızını arttıran bununla beraber biriken zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını karşılayan önemli bir organdır. Kaliteli bir yaşam için karaciğer sağlığına yük vermek gerekiyor. Bunu yaparken tabii ancak yenilen besinlere uyarı edilmeli. Tüketeceğiniz bazı besinlerle karaciğerinizi 30 günde yenileyebilirsiniz.

Enginar

Enginarı asla diyetinizden çıkarmamalısınız. Sonuçta, sadece karaciğeriniz için değil aynı zamanda pankreasınız için de iyidir. Doğal enzimleri, yağların sindirimiyle ilişkili olan bütün süreçlerin rejeneratörleri, koruyucuları ve iyileştiricileri olarak devir yaparlar.

Kahvaltıdan önce bir sarımsak

Anlamsız bir mide üstüne bir diş sarımsak yemek muhtemelen doğal tıptaki en herzamanki reçetedir. Sarımsak ağız kokusuna neden olur ama karaciğer fonksiyonunuzu optimum bir ülkü getirir.

Günde 1 tane greyfurt

Greyfurt sağlıklı bir karaciğer için muhteşem bir meyvedir. Yüksek C vitamini içeriği ve antioksidanları karaciğerin doğal arınma işlevlerine tezgâhtar olur. Kahvaltıda bir bardak taze bıkkın greyfurt suyu içebilirsiniz.

Karabuğday

Bir Takım hormonların işlenmesine yardım etmek için, karaciğer koruyucusu olarak işlev görebilen bir alaşım olan inositol bir uçtan bir uca karabuğdayın yağ metabolizmasını düzenleyerek karaciğerinizin yenilenmesini sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.