Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bu Dertten Yıldım, Bıktım, İllallah Getirdim ?

31.10.2021
393
Hepinize merhaba kızlar ?
Daha önce Jinekoloji başlığında pek çok konuda yorumlar yaptım, açılan konuları okudum ancak bir sonuca ulaşamadım. Bir tık uzun yazacak gibiyim. Lütfen bana yardım edin ?
3 yıllık evliyim. Düğün günümüzde adettim, o yüzden eşimle ilk birlikteliğimiz düğünden 1 hafta kadar sonra oldu. Neyse, sonra balayına gittik. Balayında havuzdan mı, eşimden mi ya da 10 gün önce yaptırdığım bikini bölgesi lazerinin başlığından mı bilmiyorum hem vajinal uçuk kaptım hem de şanssızlığa bakın ki adet oldum, iğrençti! Balayı haftam çöp oldu. Ne otelden bir şey anladım, ne evliliğimin ilk zamanlarından… Oradaki hastanelerden birinde hemen tedavi gördüm, eve döndük tedavi devam etti filan.

Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor ? Ara sıra her kadında olduğu gibi mantar olurum; hap, krem derken geçer. Bu arada ilk cinsel birlikteliğimi eşimle yaşadım ancak kendisinde genital olarak herhangi bir uçuk olmamasına rağmen çok sık dudağından uçuklar.

Yalnız bir de araya bir not ekleyeyim: Bekarken labioplasti ameliyatı oldum 2 kez. İç dudaklardan bir tanesi uzundu ve her adet döneminde benim için inanılmaz problem teşkil ediyordu, kaldı ki normal günlerde de erkekler gibi pantolondan şeyimi düzeltir olmuştum. İlki başarısız bir ameliyattı o yüzden ikinciyi oldum. Her iki ameliyatta da bana cinsel ilişkilerimde hiçbir problem yaşanmayacağı garantisi verildi ?

Sonuca geliyorum yavaştan ☺ Gitmediğim kadın doğumcu kalmadı.Bu acı,yanma ve çatlak 3 gün içinde kendiliğinden kapanıyor, iyileşiyor. En son bir Prof’a gittim, VULVODİNİ teşhisi koyup “Hangi krem iyi geliyorsa kullan” dedi ve beni resmen başından salladı. İnternette araştırabildiğim kadarıyla daha önceden yaşanan travmaların ya da bakteri/virüslerin oraya yerleşebileceği ve bu tip deri incelmelerine sebep verebileceğini öğrendim. VULVAR VESTİBULİT diye bir sendrom da varmış. Kendi kendime tanı koyamam tabii ki ama benziyor. 3 yılda gerek doğal, gerek kimyasal içerikli 16 tane krem/merhem/topikal antibiyotik-antifungal-östrojen vb. kullanmışım. Vajinal fitil, probiyotik ne varsa işte yani, hepsini denedim. Hepsi de doktor tavsiyesiydi.
Vajinusmus olmadığımı çünkü muayene olurken kendimi hafif kassam da rahat muayene olabildiğimi söylüyor doktorlar.

Aranızda benim gibi böyle bir problem yaşayıp çözen, hâlâ yaşayan, arkadaşından duyan, doktor/ebe/hemşire/sağlık görevlisi olup tavsiye verebilecek olan, “ben şu hastaneye gittim, iyi geldi” diyecek birileri varsa lütfen bana yardım edin. Mantıklı olacak her fikre açığım. Bir kısır döngüye girmiş durumdayım.Rahatça, özgürce, yara olmadan eşimle birlikte olmak istiyorum. Çooook bunaldım ☹

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.