Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Burun çevresinde meydana çıkan sivilceler neden olur nasıl tedavi edilir?

15.01.2023
339
Burun çevresinde meydana çıkan sivilceler neden olur nasıl tedavi edilir?

Burun çevresinde meydana çıkan sivilceler neyin habercisi? Burun kenarındaki sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz? Ilk Olarak burun kenarında çıkan sivilcilerin nedeni yanlış kozmetik uygulamalardan olabilir. Yaygın nedeni kozmetik hatalar olmakla birlikte burun bölgesinin ‘kalp’le benzer olduğu unutulmamalı. Pek fakat burun çevresinde meydana çıkan sivilcelerin nedeni yüksek kan basıncı olabilir. Burun çevresinde sivilce çıkanlar enerji içecekleriden, fazla şeker ve tuzdan uzaktan durmalı. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenme sorunun giderilmesine muavin olabilir. 

BURUN ÇEVRESİ İÇİN VEFAT ÜÇGENİ DENİLİYOR

Burun çevresi doktorlar için önemli. Hatta o kadar oysa bu bölgeyi ‘ölüm üçgeni’ olarak tanımlıyorlar. Nedeni ise bu bölgede kan damarlarının toplar damarlarla birleşmesi. Bu bölgedeki bir enfeksiyon şiddetli baş ağrısı, görme kaybı, felç hatta ölümle sonuçlanabiliyor. Bu fena tablolarla karşılaşmamak için yapılması gereken ilk şey burun çevresinde meydana çıkan sivilceleri sıkmamaktan geçiyor. Sıktığınız her sivilcedeki bakteri kan dolaşımına karışabilir ve telafisi kuvvet hastalıklara niçin olabilir. 

BURUN ÇEVRESİNDE ÇIKAN SİVİLCİLER NASIL GİDERİLİR?

Burun çevresinizde çoğu kez acılı, ağrılı sivilce çıkıyorsa bu sorunu kendi başınıza evde çözmeye çalışmayın. Öncelikle bir dermatologdan yardım alın. Ama bu bölgede ara sıra meydana çıkan ağrısız sivilcilerden kurtulmak istiyorsanız birincil iş sakın sivilceleri sıkmayın ve ellerinizi o bölgöden uzak tutun. Bu bölgelerde kullanabileceğiniz sivilce söndürücü  kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Keza uygulayabileceğiniz doğal bir kaç yol da var. 

Mesela, çay ağacı yağı bu alan için yaygın kullanılan bir üründür. Sivilceli bölgeye birkaç damla sürmeniz tatmin edici, 10 dakika bekleyin daha sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Limon suyu da diğer doğal bir çözüm yolu. Taze yeni indirimli bir limonunun suyunu sivilceli bölgeye sürüp 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra su ile durulayın. 

bir parça buzun ideal bir sivilce söndürücü olduğunu biliyor muydunuz? Bir kalıp buzu pak bir kumaş parçasının içine koyup 20 dakika kadar sivilceli bölgeye dokunarak sorunlarınızı aşabilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.