Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Butun umudumuz HAZİRAN ayinda diyen guzel anne adaylarima..

12.11.2021
149
:nazar: BU AY GÖBİŞ, DOLSUN BEBİŞ :emir_bebek:
AYAKLAR FORAA :81::87::86:

:nazar:https://www.magazinevin.com/showthread.php?t=724674:nazar:
:emir_bebek:TEMMUZ TOPİĞİMİZ HAYIRLI OLSUN.:emir_bebek:

konusunda bir gelecek en büyük düşmanımız kimmiş? Peki bu stres bize ne iyiliklermiş bakalım;
Korizol, İngiltere’nin gündeminde olacak, strese yönelik bir kortikosteroid hormonudur.

Bu toiğin bazı değişmez kuralları vardır arkadaşlar.

* Umutsuzluk yok.
* Karamsarlık yok.
* Şeytan vesveselerine kulak verip can sıkmak yok.
* Kadere isyan etmek yok.
* Rabbimden umudunu kesmek yok.
Bu topikte huzur var,neşe var, sizin gibi yüreği güzel insanlarla hoş paylaşımlar var, birbirimize umut vermek var, sevgi var, en önemlisi bolbol hamiş var olacak inşallah. Biz buna inanıyoruz. Sadece Haziran değil her ay en çok hamişi olan topik bu olacak inşallah.

Bu liste bizim umut listemiz. İnşallah bütün listeyi minik bebeklerine kavuşmuş göreceğiz.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Safransarı15 Mayıs1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Asibayburtlu25 Mayıs1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Elifd8827 Mayıs1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:EBurcak4427 Mayıs3.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Asıkalp02 haziran1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Ghkat28 Mayıs1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Nahidemia27 Mayıs1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Yasmin67346 Haziran1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Blackberry346 Haziran302.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:09Boncuk4 Haziran1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Ankaram?????????1.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Pirelideve2 Haziran191.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Zambak846 Haziran301.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Sedenim? Haziran30?.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Mutsuz287 Haziran?.HAMİLE :nazar: :emir_bebek:Waysofmom18 Haziran1.bebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:_aliya_? Haziran1.

BebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:Berenay0623 Haziran1.BebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:Maral_22 Haziran3.BebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:Meyraaaa? Haziran1.BebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:Sbl_0912 Haziran1.BebekHAMİLE :nazar: :emir_bebek:Pıtırcık04 Temmuz1.Kadınlar bunu “ıslaklığım arttı” şeklinde ifade ederler genellikle. Bu belirti ovulasyon olmadan bir kaç gün önce başlar.
– Vücut ısısında artış. Hastalar bu hafif artışı genellikle hissetmezler ama derece ile ölçümde rahatlıkla farkedilir. Genellikle yarım derece civarında bir artış olur.
– Kasık ağrısı: Tek taraflı (sadece sağda veya solda) kasık ağrısı genellikle yumurtlamanın olduğu gün hissedilir. Ağrı bazen iki taraflı da olabilir. Ağrının sebebi yumurtlama sırasında folikül içerisinde bulunan sıvının pelvise (rahim etrafına) sızmasıdır. Bu sıvı bir kaç günde kaybolur kendiliğinden. Ağrı genellikle bir günde biter. Bazen büyüyen yumurtaya bağlı ağrı yumurtlama olmadan 4-5 gün önce başlar, yumurtlamanın olduğu gün artar ve sonra birden kaybolur. (Mittelschmerz, orta ağrısı)
– Göğüslerde (memelerde) hassasiyet, dolgunluk, gerginlik
– Karında şişkinlik hissi
– Karında sancı ve kramplar
– Cinsel istekte artma: Genellikle ovulasyon olmadan birkaç gün önce başlar.
– Bazı kadınlarda koku, tat ve ışık gibi uyaranlara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma mehydana gelir.

UMUT LİSTEMİZDEKİ ANNELERİMİZE TAVSİYEMİZ KÜRLER;

ÇÖREK OTU-BAL-TARÇIN KÜRÜ
Çörek otu hamile kalma ihtimalini oldukça yükseltir.Çörek otu rahim kaslarının kasılmasını uyardığı için düşük yapmamak için hamile kalındığı öğrenildiğinde çörek otu kullanımına ara verilir, doğuma 1-2 gün kala tekrar başlanır, emzirme süresi boyunca kullanılır ve emzirme süresi mümkün olduğunca uzatılmalıdır. Böylece anne ve çocuk sağlığı korunmuş olur.

Hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanımı modern tıpta bir kural olarak istenmez. Çünkü çocuk gelişimi çok özel bir durumdur, her müdahale az veya çok zarar verir. Bu zarardan korunmak için hamileliğe hazırlık çok özel bir zorunluluktur, bu şekilde hamilelik ve emzirme dönemi çok daha rahat geçer.

Çörek otu doğum ve doğum sancısı, doğum sonrası anne sütünün artırılması ve bebek beslenmesi ve gelişimi için yaratılan en mükemmel şeydir. Çörek otu özellikle kadınlarda ovülasyon, menustrasyon ve hamilelikte üreme sistemlerinde fonksiyonel olup, rahim kaslarının kasılmasını teşvik eder. Bu sayede doğumu kolaylaştırır.
Macun yapılıp tüketildiğinde anne sütünü artırır. Hamilelik süresince çörekotu kullanılmamalıdır, düşüğe sebep olabilir.günü başlanıp 12. güne kadar, aç karnına veya yemekten 1,5 – 2 saat sonra yenir. Bu karışım yumurtaları büyütüp hormonları düzenler. Dolayısıyla hamile kalma ihtimalini yükseltir.

SOĞAN KÜRÜ
Soğan kürü ile hamile kalanlar bu kür sayesinde yumurta sayılarını arttırdıkları için hamile kalabilmektedirler. Yumurta sayıları yetersiz olan ve yumurtalıklarında kist bulunan kadınlar hamile kalmada sorun yaşamaktadırlar. Kadınlara yaklaşık olarak on iki adet döneminde hamile kalamadıkları takdirde, bu yöntemi on beş gün süreyle uygulamalarını tavsiye ederiz. Eğer kadınlar 35 yaş üzerindeyse, bu kürü 12 ay beklemeden hemen uygulamaları daha faydalı olacaktır. Çünkü kadınlardaki yumurta rezervi ergenlik döneminden itibaren azalma gösterir. Bu yaşlara gelindiğinde bu rezervler azaldığından hamile kalma olasılığı da azalır. Yumurta üretiminin yaşla olan bağlantısı ileri yaşlarda kadınların sorun yaşamasına sebep oluyor. Bu nedenle destekleyici doğal yöntemler faydalı olacaktır. Yumurtalık kistleri bulunan kadınlarda hamile kalmada, sorun yaşayanlar arasındadır. Bu yüzden kistlerin giderilmesi gerekir.Soğan kürü kadınların yumurtalık ve rahimde olan problemleri gideren şifalı bir karışımdır.
Hamile kalmak için soğan kürü hazırlama

Bir adet yemeklik kuru soğan ve iki bardak klorsuz su yardımıyla kürümüzü hazırlayabiliriz. Kuru soğanı kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olandan kullanmamalısınız. Mutlaka kabukları açık kahverengi olan yemeklerde kullandığınız kuru soğanı kullanmalısınız. Soğanı kabukları ve köküyle kaynatacağınız için, sirkeli suda bir süre bekletirseniz dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencereye koyarak kaynatmalısınız. Bunun içine soğanı soymadan, dört parçaya bölerek atmalısınız. Bu şekilde beş dakika kadar kaynattığınızda, kürünüz hazır hale gelecektir. Daha sonra ılınması için bir kenara almalısınız.

Soğan kürünü nasıl kullanmalısınız?

Bu kürü en fazla on beş gün süreyle uygulamalısınız. Başladıktan bir iki gün sonra vajinal akıntılarınızın arttığını görebilirsiniz. Bu durum daha sonra geçecektir. Yemeklerden on dakika kadar önce, kürü ılık bir şekilde içmelisiniz. Her gün mutlaka taze olarak hazırlamalısınız.Küre adet görmeye bağladığınız yedinci günde başlamanız tavsiye edilir. Bu süreden itibaren on beş gün boyunca kullanmalısınız. Bundan sonraki adetinizin onuncu gününden itibaren bu uygulamayı beş ya da yedi gün daha uygulamanız daha etkili olması açısından tavsiye edilir.

İNCİR KÜRÜ
İbrahim Saraçoğlu’dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içine sekiz adet kuru inciri ilave ederek 15 dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. 15 dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Tek seferde veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

Bu kürün uygulama şekli:
Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.
Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.
Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin.Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

HIZLI GEBE KALMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Günümüzde pek çok evli çift çocuk sahibi olma konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bazı çiftlerin mevcut Sağlık sorunlarından dolayı bazılarının da farklı nedenlerle çocukları olmuyor. Peki, hamile kalmak için yapılabilecek şeyler yok mu? Tabi ki var; işte hızlı gebe kalmak için dikkat edilmesi gerekenler…
– Rahat olun, strese girmeyin. Gebe kalamayacağınız korkusuna kapılmayın.
– Adet düzeninizi takip edin, gebe kalabileceğiniz muhtemel günlerde cinsel ilişkide bulunmaya özen gösterin.
– Eşinizin sigara ve Alkolü bırakmasını sağlayın, hayatını düzenlemesine yardım edin.
– Eşinizin kalın ve sıkı pantolon, iç çamaşırı giymesini engelleyin. Sauna ve Sıcak banyolardan kaçınmasını tavsiye edin.
– İlişkiden 2 Saat önce eşinizin sert bir kahve içmesi sperm hareketlerini uyaracaktır.
– En uygun pozisyonda cinsel ilişkiye girin.
– İlişki sonrası belinizin altına yastık koyup bir saat yataktan kalkmayın, yatak odasının fazla sıcak olmamasını sağlayın.
– Sabah erken saatlerde cinsel ilişkiye girmeye çalışın.Orgazm olmak vajina salgısının ph derecesini değiştirmekte ve spermin rahim ağzından daha hızlı geçmesini sağlamaktadır. Gereğinden fazla, sık cinsel ilişkiye girmekten kaçının.
– Daha önce gebelikten korunmak için değişik yöntemler kullanmışsanız bunların olası etkileri için doktorunuza danışın.
– Adet düzensizliği var ise gereken tedavi ile adet düzenini sağlayın.
– Servikal mukus gereğinden koyu ise inceltici özel ilaç kullanmak gerebilir.
– Günlük beslenmenize dikkat edin. Dengeli ve düzenli beslenin. Süt ürünlerinin içindeki galaktose ismi verilen Madde yumurtlama fonksiyonunu arttırmaktadır. Bol miktarda süt, süt ürünü ve yoğurt tüketin. Enginar ve taze fasulyeyi tüketmeyi unutmayın. Aşırı kırmızı et ve yağlı yemek tüketmeyin, östrojen düzeyini olumsuz etkileyebilir.
– Aşırı olmamak şartıyla hafif egsersiz yapın.
– Doktorunuzun haberi olmadan hiçbir ilaç kullanmayın.
Adetlerim düzensiz, yumurtlamam ne zaman olmakta?
Bu soruyu birçok kadın kendi kendine veya hekimine sormaktadır. ”Ne zaman yumurtlamam oluyor?” Yumurtlama gününü anlamak için bazal vücut ısısı ölçümü yapılabilinir, düzenleyici ilaçlar kullanılabilinir, bitkisel içerikli haplar alınabilinir veya yumurtlamayı gösteren özel testler yapılabilinir.
Adet düzensizliği var diyebilmek için adetlerin 7 Günden fazla bir süre erken veya geç olması gerekmektedir.Her 10 kadından 2 tanesinde adet düzensizliği görülmektedir. Adet düzensizliğinin en sık sebepleri kötü beslenme, kontrolsüz diyet, kronik yumurtlama bozukluğu, Hormon bozuklukları, guatr ve bazı böbrek üstü bezi hastalıkları, polikistik over, yumurtalık (over) kistleri varlığı, aşırı eksersiz ve kontrolsüz spor vs ’dir.
Adetleriniz düzensiz ise ve gebe kalmayı planlıyorsanız kolay gebe kalabilmek için doktorunuzla görüşüp öncelikle adetlerinizi düzene sokun. Doktor yardımı ile yumurtama hesaplama sı yapılacak ve sonuç olarak size de bir “gebelik hesaplama’ veya diğer adı ile “hamilelik hesaplama “takvimi verilecektir
Bazal vücut ısısının ölçümü ile yumurtlama zamanı tespit edilir mi?
Bazal vücut ısınızı ölçerek yumurtlama gününüzü tespit edebilir, luteal fazın ne kadar sürdüğünü saptayabilirsiniz. Vücut ısısı yumurtlamanın oluşmasıyla birlikte yükselmektedir. Bu şekilde adet düzeninizdeki yumurtlama gününüzü tespit edebilirsiniz.
Kendinize Dijital iyi bir termometre alın. Uyanır uyanmaz yataktan daha çıkmadan vücut ısınızı ölçün, çünkü hareket etmeniz ısıyı yükseltir ve bu yanıltıcı olur.
Adetinizin ilk Günü itibariyle ölçüme başlayın.Ölçümden elde ettiğiniz değeri kartınıza işaretleyin. Isıda ani bir artış (0. 4-0. 6 derece gibi) olur ise bu yumurtlamanızın 24 saat içinde olacağını gösterir. Bu ısı artışından sonra ölçmeyi bırakmayın, devam edin ve yeni adet ile tekrar yeni kartınıza işaretlemeye başlayın.
Aynı işlemi 3-4 Ay yaptıktan sonra yumurtlama gününüzü keşfedecek ve luteal faz dönemizin uzunluğunu hesaplayacaksınız. Eğer yapamıyorsanız mutlaka doktorunuzdan size öğretmesi için yardım isteyin.
Progesteron gebe kalmayı kolaylaştırır mı?
Progesteron bir kadınlık Hormonu olup birden fazla etkisi vardır. Rahmi, rahim ağzını, vajinayı ve tiroid bezlerini direkt olarak etkilemektedir. Hamile kalmayı kolaylaştırmakta, bebeğin gelişimine ve büyümesine katkı sağlamaktadır. Progesteron seviyesindeki düşüklük luteal faz ’ı (yumurtlamadan sonraki 14 günlük süre) bozup hamile kalmayı zorlaştırmaktadır.
Progesteron kremleri, vaginal tabletleri vücudun günlük ihtiyacını karşılayıp östrojen dengesini düzenlemektedir.
Kadınlarda yumurtlama esnasında 2 tane hormon yapılmaktadır. Bunlar östradiol ve progesterondur.Progesteronun en büyük etkisi yumurtlama sonrası mukus ’u (rahim ağzı salgısı)değiştirmek ve rahim içini döllenmiş yumurtanın yerleşmesi için hazırlamaktır. Bu esnada progesteron etkisine bağlı olarak vücut ısısı da artmaktadır. Kısa sürede gebe kalamayan veya daha önce düşük yapmış hastalarda sağlıklı bir gebelik başlangıcı için yumurtlama tarihi itibariyle doktorunun tavsiye ettiği şekil ve sıklıkta kullanmaları faydalı olabilmektedir.
Gebe kalmayı zorlaştıran faktörler nelerdir?
– Kadının 35 yaşından büyük olması
– Düzensiz adetler
– Endometriyozis hastalığı
– Cinsel ilişki ile geçen hastalık hikayesi
– Genital organlarda geçirilmiş ağır iltihabi hastalık öyküsü
– Aşırı kilolu veya aşırı zayıf olmak
– Devamlı değişik nitelikte ilaç kullanımı, sigara ve bağımlılık yapan alışkanlıklar
– Kronik hastalıkların varlığı (kalp, karaciğer şeker ve guatr hastalığından herhangi birinin olması)
– Epilepsi ve psikolojik rahatsızlıklar
– Erkeğin testislerinden kaza geçirmiş veya Ameliyat olmuş olması
– Gebe kalmayı arzulayan kadınların yumurtlama hesaplama sı yapmayı bilmemeleri ve sonuç olarak gebelik hesaplama veya diğer adı ile hamilelik hesaplama takvimi oluşturmayı bilmemeleri.Dr. İbrahim Saraçoğlu, hareketli sperm sayısı düşüklüğü yaşayan erkeklerin hareketli sperm sayısını artırıcı etkisi olan keçiboynuzu kürünü önermekteyim. Keçiboynuzu (harnup) aktarlardan temin edilebilir.

Her ne kadar hareketli sperm sayısının yüksekliği yumurtanın döllenmesinde etkili ise de, spermde bulunan acrosome ’un aktivitesinin de yüksek olması gerekli ve şarttır. Sperm sayısı yüksek olmasına rağmen acrosome aktivitesi düşük olan hareketli spermlerin yumurtayı döllenme ihtimali büyük oranda azalmaktadır. Bu durumda olan erkeklerin, beslenme programı ve destekleyici bitkisel kür ile acrosome aktivitesini yükseltmelerini önermekteyim. Bu bitkinin kullanım süresi yaklaşık 3 aydır. Bir kürlük miktar 3 ay kullanılır ve yaklaşık 50 g dır.

Pazardan veya aktarlardan satın alınacak keçiboynuzlarının koyu kahve ve siyaha yakın renkte olanların tercih edilmesi gerekir. Açık kahve renkli olanları satın almayınız.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ HAZIRLANIŞI
Keçiboynuzu kürü: Yarım litre kadar su uygun bir tencerede kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca içerisine 6-7 tane keçiboynuzu, küçük küçük kırılarak, ilave edilir.Keçiboynuzları kaynadıktan sonra ocak söndürülür. Sperm sayısı ve kalitesi arttırıcı kür 15 dakika demlenmesi amacıyla bekletilir. Bu 15 dakikalık süreç tamamlandıktan sonra suyun içindeki keçiboynuzu parçaları bir kaşık vasıtasıyla çıkarılır.

KULLANIMI
Bu kürün yarısı sabah aç karnına, diğer yarısı ise akşam yatmadan evvel içilir. 1 hafta boyunca aynen bu şekilde kullanıma devam edilir. 1 hafta tamamlandıktan sonra, 3 ay boyunca her akşam bu keçiboynuzu küründen 1 su bardağı kadar için. Daha sonraki aylarda ise aynı kürü zaman zaman uygulamanızda fayda vardır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu keçiboynuzu kürünün sperm sayısı arttırıcı, sperm kalitesi arttırıcı ve iktidarsızlığa karşı faydalı özelliklerinin olduğunu belirtmektedir.

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.