Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Çikolata kisti (endometrioma) doğal yolla hamile kalanlar var mı?

19.10.2021
152
Merhabalar, 1 hafta önce sol tarafta çikolata kisti olduğunu öğrendim araştırmalarıma göre baya zor bir kist olduğunu anladım. 4 yaşında bir kızım var artık kardeş düşünelim dedik ve adetimin üçüncü günü hormonlarıma baktırdım.
TSH 3,65
Prolaktin 21,28
FSH 10,46
Estrodiol 56,47
LH 7,52
Şeklinde çıktı. Devlet hastanesine gitmiştim. Ne altan ne üstten muayene etmedi sadece fsh yüksek dedi yaşıma göre. Yaşım 30. Daha sonra özele gittim altan baktı ve sol tarafta 4 cm kist olduğunu sağ tarafta 14 mm olan 1 tane yumurtam olduğunu söyledi (adetimin 10.günüydü) kist olduğu yerde hiç yumurta yoktu ve kistin içinde birşeyler olduğunu söyledi. Ben tekrar adetimin 12.gününde başka özel hastaneye gittim ve çikolata kistine benzediğini ama ilaçlı mr ve ca 125 istedi. İlaçlı mr sonucunda sol overde 43×28 mm yazan bir çikolata kisti raporu verdiler elime.
Ca 125 sonucu :18 çıktı.
Doktor bir dahaki adetinden sonra Rahim filmi çektir dedi. Kafam o kadar karışık ki. Kızıma hamile kalmadan önce süt hormonun yüksekti ilaç içtiğim ay hamile kalmıştım tekrar süt hormonum yüksek midir diye gittim fakat çikolata kisti ile karşılaştım bu daha zor sanırım.
yine de sormak istiyorum tedavisiz hamile kalan var mı tek Yumurtalık ve çikolata kisti olup da.

Her şey bizim planladığımız gibi olmuyor maalesef. Lütfen bilgilerinizi paylaşabilir misiniz yardımcı olabilir misiniz ?

Bu arada 4 5 gündür civan perçemi içiyorum sabah akşam faydası olur mu bilmiyorum ?

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.