Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Cranberry suyu kadınlar için şifa deposu

18.02.2021
201
Cranberry suyu kadınlar için şifa deposu

Cranberry (turna yemişi) suyu tüketimi, kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini adeta %40’a değin azaltabiliyor.

Cranberry (turna yemişi), proantosiyanidin (PACs) gibi bakterilerin tutunmasını ve enfeksiyon oluşturmasını önleyici bazı bileşenler içerir. Bu da cranberryde (turna yemişi) sağlığınız konusunda size destek olabilecek dağıtılmış ve seçkin bileşenler olduğu anlamına geliyor. Bu seçkin bileşenlerden, cranberry (turna yemişi) suyu ya da kuru cranberry gibi, cranberrynin (turna yemişi) değişik hallerini tüketerek davranmak olası. öte yandan cranberryler (turna yemişi) ve idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili yapılan araştırmaların çoğunda meyve suyu olarak kullanılmıştır.

American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayımlanan araştırmaya tarafından; her gün 240 mL (yaklaşık bir su bardağı) cranberry (turna yemişi) suyu tüketimi, kadınlarda tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini yaklaşık %40’a dek azaltabiliyor. Boston Üniversitesi Tıp Profesörü ve İnfeksiyöz Hastalıklar Uzmanı Dr. Kalpana Gupta, araştırmayla ilgili olarak; cranberrylerin (turna yemişi) dünya çapında antibiyotik kullanımını azaltabileceğine inandığını ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu belirtileriyle problem yaşayan kadınlarda daha nitelikli ve dinç bir yaşama destek olabileceğini belirtti.

cranberry

Soslara, tatlılara, salatalara ilave araç gereç veya kuru meyve olarak dağıtılmış şekillerde ekleyebileceğiniz cranberry (turna yemişi) meyvesi ile hazır tariflerden biri.

12 Muffin için malzemeler

– 200gr. Un

– 2 tepeleme akarsu kaşığı kabartma tozu

– 100 gr müsli karışımı (meyvesiz)

– 125 gr esmer şeker

– 125 gr değişken yağ

– 1 yumurta

– 200 ml süt ya da yoğurt

– 1 ufak muz

– 40 gr ceviz

– 125 gr kurutulmuş Turna yemişi (Cranberry)

– 12 adet Muffin pişirme kağıdı

cranberry muffin

Yapılışı

Unu, kabartma tozu, musli ve şekerle karıştırın. Bambaşka bir kapta yağ, yumurta ve yoğurdu ilave edin. Muzu bir çatal yardımıyla ezin ve karışıma ekleyin. Sıvı karışıma unlu malzemeyi ekleyin ve çabuk bir şekilde karıştırın. Doğradığınız cevizleri ve turna yemişlerini hamura ekleyin.

Muffin kağıtlarını muffin tepsinin içine yerleştirin, içlerine hazırladığınız hamuru dökün. Evvelden 175 derecede ısıttığınız fırında 25-30 dakika pişirin. Fırından çıkarıp soğumaya bırakın.

Hazırlama süresi: 40 dakika

Porsiyon başına Gıda Değeri:

Enerji: 280 kcal / 1170 kJ

Protein: 4 g

Yağ: 14,6 g

Karbonhidrat: 34 g

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.