Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Diş taşı doğal yolla nasıl temizlenir limon ve nane yağı etkili bir çözüm!

11.01.2023
79
Diş taşı doğal yolla nasıl temizlenir limon ve nane yağı etkili bir çözüm!

Kadınsı içten teknikle fırçalamamak, yeteri değin bakım yapmamak bizi diş taşı problemiyle karşı karşıya getiriyor. Diş taşlarından kurtulmak için belirli diş ipi uygulamak ve dişleri içten bir biçimde fırçalamak gerekiyor. Buna ilave olarak diş taşlarının üstesinden varmak için doğal çözümler de bulunuyor. Limon ve nane yağı ile çare de bunlardan biri. İşte diş taşlarından sonsuza dek kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler…

Limon ve nane yağı ile tartar tedavisi

Suyu, bir miktar sıkılmış limon ve nane yağı ile karıştırın. Arkasında karışımı ağzınızı iyice durulamak için kullanın. Bu yöntem diş taşlarından kurtulmanız için etkili bir yol olacak. 

Aloe vera jel ve gliserin

Aloe Vera Jel, Gliserini, sodyum bikarbonat, sıkılmış limon ve biraz su. Karıştırın ve dişlerinizi bu karışımla her gün yıkayın. Dişinizde tartarın kaybolduğunu gördüğünüzde haftada bir ya da iki keze düşürün.

Biberiye ve nane ile çare

Nane ve biberiyeyi iki maddeyi su ile karıştırın ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Yalnızca istikrarsız alın ve ağzınızı en ince ayrıntısına kadar yıkayın.

Beslenmenizde meyve ve sebzeye tartma verin

Yemekten bir saat sonradan elma, kavun, havuç gibi yiyecekleri yiyin, böylece ağzınızı temizleyebilir, dişlerini beyazlatabilir ve güçlendirebilirsiniz. Hem sebze ve meyvelere ağırlık vererek beslenmek, abur cuburlardan uzak durmak diş taşlarınızın oluşmasını da önleyecektir. 

Limon kullanın

Sıradan fırçalama sonrası birazcık limon suyuna batırın. Fırçayı hafif hareketlerle dişlerinize sürün ve ılık su ile durulayın. Bir hafta içinde dişleriniz daha beyaz olacak!

Tartar hedefli diş macunu kullanın

Tartari önlemek ve ağzınızı herhangi bir enfeksiyona aleyhinde temizlemek için kullanılan diş macunu kullanın ve içinde bulunan kimyasallar tartarları kırar ve yeniden ortaya çıkmasını önler.

Hindistancevizi yağı

Bazı hindistancevizi yağı sıvılaşıncaya kadar eritin ve bakterileri ağzından içeri almamak için bir gargara olarak kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.