Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Dr. Mehmet Öz’den besin hataları

17.02.2021
178
Dr. Mehmet Öz’den besin hataları

Sağlıklı beslenme hakkında bir çok yazı yazılıyor. Bu konuda en iyisi uzmanlardan yardım olmak. Dinç beslenme dendiğinde akla gelen ilk isimler aralarında olan Dr. Mehmet Öz, beslenmede yapılan 5 hatayı anlattı. Mehmet Öz’e göre bu yapılan 5 kusur kilo almanıza neden oluyor.

Kilo Aldıran 5 Beslenme Hatası

– Yapay tatlandırıcı içeren gazlı içeceklerden muhtemel olduğunca uzakta durmalısınız. Eğer gazlı içecekleri seviyorsanız limonsu maden sularını tercih edebilirsiniz. Cola, Sprite gibi şekerli gazlı içecekleri bundan böyle tüketmeyin.

– Perhiz yaparken veya sağlıklı besleneyim derken farkında olmadan azalttığınız aşırı kalori de kilo almanızı sağlar. Haftada yarım kilo tahsis etmek istiyorsanız haftalık 3 bin 500 kalori kesmeniz gerekir.

– Dr. Mehmet Öz’e göre makarnalara yağlı soslar yerine getirmek kilo almanızı tetikleyen en büyük hususlardan bir her birine. Makarna vazgeçilmez beslenme listenizde bulunuyorsa, yağsız yoğurtla yemeyi deneyin. Keza makarnanızı süzdükten sonradan yağlamaktan kaçının.

– Akşam saat 8:00′den sonradan yemek otomatik olarak kilo almanızı sağlar. Çünkü saat 8:00′den daha sonra metabolizmanız yavaşlar. Bunun için kilo almak istemiyorsanız akşam yediklerinize uyarı etmeniz gerekir.

– Yağ oranı düşük besinler tüketiyorsanız o besinlerde mutlaka ekstra tatlandırıcı ve kimyasal bulunur. Bunlar sizin kilo almanızı tetikler. Ayrıca bütün yağlı besinlerden daha artı kalori içerir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.