Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Egzamanın çaresi evinizde

18.02.2021
176
Egzamanın çaresi evinizde

Egzama genelde deride bir iltihaplanma olarak tanımlanır ve kuruluk, kızarıklık, ağrı ve aşırı tahrişe neden olabilir. Bazı durumlarda dayanılmaz gelebilir. Eğer egzamanız varsa, kimyasal temizleyicilerden uzakta durmak ve cildinizi beslemek atacağınız birincil adımlar olmalı. Oysa, uzun süren egzamalar için evde kullanabileceğiniz bazı yatıştırıcılar var.

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi doğal bir nemlendiricidir ve analjezik özelliğiyle ile cildi besler ve yatıştırır. Egzama olan bölgeyi bir tülbente koyduğunuz yulaf ezmesiyle sarın. sonradan bu sargıyı suya tutun. Yulaf ıslandıkça, beyaz bir su çıkardığını göreceksiniz. Bunu her gün 10-15 dakika boyunca yapın. daha sonra da nemlendiricinizi kulanın.

Hindistancevizi yağı

Egzamadan nedeniyle meydana gelen kızarıklık, iltihap ve kaşıntıyı azaltmak için doğal yöntemler tercih etmeniz daha seri sonuç almanızı sağlar. Hindistancevizi yağı, cildin nemini korumasına tezgâhtar olur ve kaşıntıyı azaltır.

Epsom tuzu

yıkanmak, yaygın olarak aşina egzama tedavi yöntemidir. Banyoda sorunlu bölgeye hafifçe uygulayacağınız epsom tuzu (İngiliz tuzu) genel bir rahatlama sağlayacaktır. 7- 8 hafta baştan başa yapacağınız bu uygulamayla önemli sonuçlar alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.