Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Görememenizin nedeni göz kapağı düşüklüğü olabilir

17.02.2021
180
Görememenizin nedeni göz kapağı düşüklüğü olabilir

Bezginlik ve mutsuz görünüme de niçin olan göz kapağı düşüklüğüne ve torbalanmaya aleyhinde çözüm plazma enerjisi.

Cerrahi bir kullanım olmayan Plexr uygulaması ile maddenin dördüncü hali plazma enerjisinin gücünden faydalanın. Görme açınızı genişleterek, daha sıcacık görebilmenin keyfini çıkarın. Türkiye İş Bankası İştiraki Bayındır Kavaklıdere Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yonca Kültürlü Akova ve Uzm. Dr. Oya Dönmez, Plexr uygulaması ile ilgili şu bilgileri verdi:

İlerleyen yaş ile birlikte vücudumuzu sarkan derimiz, yerçekiminin etkisi ile aşağı dürüst sarkmaya başlar. Bilhassa göz kapağının sarkması estetik görüntünün yanı sıra görmeyi de engellediği için birçok kişinin jurnal yaşantısını olumsuz etkiler.

Gözlerinin bundan böyle iyi görmediğinden şikayet eden kişilerin bir çoğunda göz kapağı düşüklüğü de bulunur. 40 yaş üzeri kişilerde zamanla oluşan göz kapağı düşüklüğü ya da torbalanma, daha genç kişilerde ise kalıtımsal ya da hastalıklara alt oluşabilir.
Göz kapağı ameliyatı olma sınırına yakında olacak olan ya da gereken fakat ameliyat olmaktan çekinen, bu durumdan rahatsız olan ve hevesli olan hastalar için ameliyatsız seçenekler öne çıkıyor. Bakış açısını genişleterek görme problemini ortadan uyandırmak aynı zamanda tabii bir görünüme kavuşmak için doğal yöntemlerin seçim edilmesi büyük tartma taşıyor.

Plazma enerjisini kullanarak beti benzi kaçmış, ameliyatsız ve tabi tesir sınırlı bir müdahale yapılmasını sağlayan Plexr uygulaması ile alt ve üstteki göz kapağı tedavisi cerrahi müdahale olmaksızın basit ve tehlikesiz bir şekilde yapılır. Hem ciltten şişkin lezyonların alınmasını da konforlu bir şekilde sağlar.

Plazma enerjisi ile buharlaştırın

Maddenin dördüncü hali olarak tanımlanan plazma enerjisini kullanan bu yöntem ile uygulanacak cilt yüzeyi ve aygıt arasındaki potansiyel aylaklık ile havada bulunan gazları plazma enerjisine dönüştürür. Bu enerji, cilt üzerindeki kırışıkları buharlaştırarak problemli dokuları ortadan kaldırır. Böylece yeni doku yaradılış süreci başlar.

Başvuru Formu, ameliyattan korkan veya nasıl bir görünüme sahip olacağından belli olamayan kişiler için ideal bir yöntemdir. bununla beraber cerrahi işlem olmadığından dolayı pansuman gerektirmeden, enfeksiyon riski oluşmadan, bölgede bulunan kıl kökleri, kılcal damarlar, yağ ve sinir dokularına da hasar vermeden kısa sürede gerçekleştirilir.

Bayan erkek tüm yaş gruplarına, tüm cilt tiplerine uygulanabilen yöntem ile bir ya da iki uygulama sonucu çoğu olguda hedeflenen sonuca ulaşılır. Zorunlu hastalarda ek uygulamalar planlanabilir.

Güneşe karşı koruma kayda değer

Hızlı ve acısız bir operasyon olan Plexr yöntemi, lokal anestezik krem uygulandıktan sonra işlem yapılacak bölgeye ve hastanın doku yapısına emrindeki olarak 10 ila 30 dakika arasında sürer. Spotlar, belirlenen bölgeye iyice kaplayacak şekilde uygulandıktan daha sonra işlem tamamlanır. İşlem sonrasında mutlaka UV koruyuculu fondotenli kapatıcılar kullanılmalıdır. Lezyon görünmeyecek şekilde günde asgari 2-3 kez sürülmelidir. 1 hafta 10 gün içinde uygulanan bölgelerde oluşan kabuklanmalar ayrıntılarıyla dökülür. Bu kabukların altından taze, yeni ve pembe sağlıklı doku ortaya çıkar. Özellikle bu dönemde de güneşten korunmak önemlidir.

Doğru teknikle uygulandığı ve iyileşme sürecinde uygulanan yüzey dikkatle korunduğu takdirde uygulamanın önemli yan etkisi yoktur. Yeni cilt oluşumu süresinde ciltte kir (hiper veya hipopigmentasyon) gelişme riskinden dolayı güneşin ultraviyole ışınlarından muhakkak korunmak gerekir. En kayda değer bağlı etkisi işlem sonrası yeterince güneşten korunma sağlanamadığı durumlarda oluşan lekelerdir. Kronik cilt rahatsızlığı, otoimmün hastalığı ve aktif herhangi bir hastalığı (ateşli, bulaşıcı vs.) olmayan kişilere uygulanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.