Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Güneş Koruyucu Ürünlerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

09.04.2021
181
Güneş Koruyucu Ürünlerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş koruyucu ürünlerin hangi özellikleri taşıması ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte ayrıntılar…
Güneş ürünleri etkilerinde, ürünün güneş yanığına karşı cildi koruyabilme yeteneğini ifade eden sayılar SPF – Sun Protection Factor bulunuyor.
MED süresi nedir? Kişisel MED süresi hiç bir koruyucu kullanmadan, güneş altında kızarmadan kalınabilecek en uzun süre… Ciltte maksimum kızarmanın görülebilmesi için 16-24 saat geçmesi gerekiyor. Terlemek, giysilerin sürtünmesi, denize girip çıkmak, kumda güneşlenirken sürtünmek kremlerin koruma etkilerini azaltabiliyor. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce ürünü kullanmak ve sıkça tekrarlamak gerekiyor.

Güneş ürünleri kullanırken dikkat! Ürünlerin yeterli miktarda uygulanmaması en önemli hata.. Kadınların tüm vücutlarına uygulamaları gereken krem miktarı, yaklaşık 21 gr yani 4-5 tatlı kaşığı, erkekler için de, 25 gr yani 5-6 tatlı kaşığı olarak belirtiliyor. Yüz ve vücut üzerine güneş koruyucu ürünlerin homojen olarak uygulanmaması ciddi yanıklara ve cilt hasarlarına sebep oluyor. Genel olarak saç kenarları, ayaküstü ve topuklar, bikini bölgesi, kol içleri ve sırt bölgelerine hiç ürün uygulanmadığı, boyun, bacak arkaları, göğüs dekoltesi, kaş bölgelerine ise yetersiz ürün uygulanıyor. Vücudun tamamına doğru uygulama sağlıklı bronzluk için önemli..
Cilt tipi Güneş ışınlarından etkilenmesi Kişisel MED süresi I. Çok kolay yanan, bronzlaşması çok zor olan beyaz tenli, kızıl veya sarı saçlılar için 05-10 dak. II. Güneşe karşı hassas, yavaş bronzlaşan, güneş yanığı sık görülen, sarışın açık tenli 10-20 dak. III. Güneş yanığı olmayan, güzel bronzlaşabilen, kahverengi saçlı, buğday tenli 20-30 dak. IV. Kolay ve iyice bronzlaşabilen, güneş yanığı olmayan, koyu renk saçlı, esmer tenli (veya daha önce bronzlaşmış) 30-40 dak. V. Kolay ve çok iyi bronzlaşabilen, güneş yanığı pek rastlanmayan, koyu renk tenli ve saçlı 50-60 dak. VI. Derin pigmentli cilt, koyu renkli saçlı, güneş yanığı görülmeyen cilt tipi (siyah ırk gibi) 70-75 dak.

Etiket vücudun hangi bölgelerine güneş koruyucu kremleri sürmeliyim vücudun hangi bölgeleri güneşten en çok etkilenir? güneşten koruyucu kremleri nasıl kullanmalı ten rengine göre bronzlaşma süresi med nedir med med süresi nedir güneşten koruyucu ürünler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.