Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Jurnal Giyecek Modası

25.02.2021
194
Jurnal Giyecek Modası

 

gunluk-kiyafet-tesettur

Eski zamanlarda da önemli olmakla birlikte günümüzde bundan böyle diğer bir tartı şampiyon dış giyim modası ırk için fazla kayda değer bir sektör haline gelmiştir. İnsanlar yeni yüzyılda bundan böyle giyimlerine daha da itina göstermekte ve gidilen yerlere göre ayrı olarak tarzda kıyafetler seçim edilmektedir. Çünkü ahali modaya uygun ve şık kıyafetler giyince bu da gözler önünde olunca uyarı çekmekte ve modaya yerinde giyinmeyen insanlarda da bir baskı oluşturmaktadır. Ve neticede onlarda modaya uymaya başlamaktadırlar. Bu da moda sektörünü daha ileri bir seviyeye çıkarmaktadır. Moda sektörü fazla değişik dallara ayrılmaktadır. Abiyelerden aksesuara ayakkabıdan çantaya daha birçok sektör mevcuttur.

gunluk-giyecek-modasi-tesettur

Bunlar dışında olan diğer moda sektörleri; bebe giyim, çocuk giyim, tesettürlü hanımlar için eşarp, şal, deniz veya havuza girebilecek için , gelinlik, gecelik , pijama, ferace , gömlek, hırka, etek, kottur.. Şüphesiz günlük giyecek modası en çok gereklilik olan dallarda başı çekmektedir. Gidilen yerlere göre çeşitlilik gösteren bu giyim türlerinin her farklı modelinden her renginden ve her tarzdan ürünler mağazalarda ve internet sitelerinde mevcuttur. Mağazalara gitmeyip internet sitelerini seçmek isteyenler için de bu isteklerini karşılayabilecekleri siteler muhakkak ki bulunmaktadır.

gunluk-kiyafet

Dışarı çıkıp mağaza gezip yorulmak istemeyenler için internette ama alışveriş siteleri onların isteklerini kolaylıkla yerine getirebilecek mahsul yelpazesine de sahiptir. Hatta bu sitelerdeki alışverişler sitelerde ama kampanyalarla kesik olarak müşterilere sunulmakta ve ürünler daha uygun satılmaktadır. Ama ast internet sitelerinin de de satın alınan ürünü deneyip nasıl durduğunu görememek gibi bir dezavantajı vardır. Lakin internette ama birçok alışveriş siteleri bu dezavantajı alınan ürünü iade edebilme hakkıyla avantaja bir nebze olsun dönüştürmeye çalışmışlardır.

gunluk-giyecek-modasi

Günlük giyecek modası olarak erkekler özellikle pantolon gömlek kombini seçim ederler. gömlek dışarıda üstteki kıyafet olarak yazları tişört daha fazla seçim ediliyor diyebiliriz. Şort ve tişört yazları bilhassa de sıcak olan bölgelerde rahat açısından seçim edilen kombinler de birincil sırayı çeker. Tercih edilen renkler erkeklerde fazla farklı alanlara yönlendirilmiş değildi öncesine dek oysa artık renkli giyinmeyi seçim eden erkekler için de bu seçenekler mevcuttur. Gömlek olarak belden oturtmalı modeller erkekler için seçim edilen bir çeşittir. Bir diğer kombin olarak ta gömlek içine tişört modeli de en çok seçim edilen giyecek tarzlarını oluşturmaktadır. Yani jurnal giyecek modasını daha sıcacık ve salaş tarzda kıyafetler oluşturuyor diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.