Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

HPV ile alakalı bir sual

10.11.2021
150
Merhaba,
Nasıl başlayayım öğrenmiyorum. 20 yaşımda evlendim, şu an 26 yaşındayım. Birisi 3, ötekiyi 1 yaşında iki tane bebeğim var. Düğün evveli ilk kere kuaförde ağda yaptırmıştım. Üniversiteye yakın bir yerdi, dostlarım o ortamları önermişti. Fakat bu yer, içeriden çok pak değildi sanırım. Agdayi yapan kız da akıllı değildi, öyle ki roll-on agda ile koli kısmını yaptı. Hayli külfetli oldu, başka bir yerimi yaptırmadan oradan çıktım. Ağda esnasında kız daha çok gece çalıştıklarını söyledi, orada sanırım pavyonvari yerler varmış :KK43:

Ne yazik ki cinsel sağlık mevzusunda akıllı değilmişim. Yakın zamanda HPV’yi incelerken, cinsel olmayan yollardan da bulaşabilecegini okudum. O gün o ağdadan HPV kapıp, eşime de bulaştırmış olmaktan çok korkuyorum. Siğilim çıkmadı ama siğil yapmayan türlerini amaçlıyorum. Takribî 2 buçuk sene evvel özel sağlık kurumunda smear testi verdim, her şey sıradandı. ikinci doğumdan sonra da hekimim yeniden smear alalım dedi ama gerek telaş, gerek pandemi, gerekse “ne gerek var, zati bir meselem yok, üstelik 2 yıl evvel yaptırdım” diye düşündüğüm için smear yaptırmadım.

Her zaman gittiğim özel sağlık kurumu çok fazla para istediği için oraya gitmedim. KETEM de smear ve HPV testini 30 yaş üstüne yapıyormuş.
Oradaki hekim zati geçmiştir, gençlerde çoğunlukla bedenden atılıyor dedi. Erkeklerin de bedeninden atılıyor mu? Bağışıklığım güçlü diye düşünüyorum fakat şayet varsa, atilmadiysa, yardımlar almak bana ve eşime fayda eder mi?

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.