Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

İhtiyarlama Karşıtı ve Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı

21.04.2021
196
İhtiyarlama Karşıtı ve Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı

Seneler su örneği akıp gidiyor. İnsanoğluna bahşedilen eşsiz hoşluktaki beden zamana yenik düşerek ihtiyarlıyor ve her geçen gün özlenecek bir ebat kazanıyor. Sahip olduğumuz bu zenginliğe her yaşta uygun, doğru ve sıhhatli bakım yapıldığı sürece inanılması efor neticeler almak olası. Dünyaca şanlı uzmanlar tarafından her geçen gün cilt bakımı, hoşluk, sıhhat, perhiz gibi mevzulara dahada ağırlık vererek bilimsel yazılar yayınlıyorlar. Bu mevzuda yapılan araştırmaların en büyük takipçisi olan bizler çalışmalarımızı sizin en rahat idrak edebileceğiniz seviyede yönlendiriyoruz. Yaşınız kaç olursa olsun şayet kendinizi genç sezebiliyorsanız hala, haberimizin devamında size verimli olacak bilgileri ve rehabilitasyon usullerini uygulayabilecek zamanınız var demektir. Bulunduğun yaşa özel cilt bakım usullerini uygulayarak senelere alan okuyun! Www.Kadinay.Net Bayana Dair Herşey!..

 

 

Buruşuklular, kirler, sivilceler ve bir hayli cilt meselesinin bir veya birkaçından muzdarip misiniz? Ya da rastgele bir cilt probleminiz olmamasına karşın şuurlu davranıp cilt sıhhatinizi koruma ismine temkinler mi almak istiyorsunuz? Hangi yaşta olursanız olun, size en uygun cilt bakım rehabilitasyonunu uyguladığınız sürece galibiyetli neticeler almak olası.

Bebek cildinin parlaklığı ve yumuşaklığı bedende bulunan kolajen ve elastin bolluğundan kaynaklanmaktadır. Bebek ve çocukların cildi kendini devamlı ve devamlı yenileyerek verimli ve yanılmaz neticeler alır. Cilt kendini sık sık yeniler. Bedendeki rastgele bir lekeyi arınmak için yumuşak bir sabun ve pak, saf su kullanın. Cilt çok yeni ve zinde olduğundan kendini 21 ile 18 gün arasında yeniler. Cilt bakımının bu çağdaki en ehemmiyetli istikameti güneşten korunmadır. Güneşli etraflarda müddet geçiren bebeğinize veya çocuğunuza muhakkak güneş bakım kremi uygulayın. Abur cubur yedirmekten kaçının. Bu vaziyet çocuğunuzun sıhhati için ehemmiyetlidir. Vitamin, mineral ve antioksidanlar ile dolu sebze ve meyveler ile çocuğunuzu besleyin. Yaşamın erken yarıyıllarında oluşturulan sıhhatli beslenme alışkanlıkları, ileride iyi istikamette neticeler sağlayarak çocuğunuzun iyi ve sıhhatli bir beslenme alışkanlığı olması güzergahında bereket sağlayacaktır.

Gençler İçin Cilt Bakımı Gençlik senelerinde cilt yavaş yavaş başkalaşıma uğramaya başlar ve bu farkedilir. Ergenliğe bağlı olarak hormonal olarak başkalaşıma uğramaya başlayan cilt, sivilceler, muhtelif kirler vb.

Hormonal yükselme ve ergenlik yarıyılında cildin yağ depolaması klasiktir ve zehirli maddelerin negatif tesiri ile birlikte sivilce yaradılışı başlaması gidişatı mevzubahisi olabilir. Sızılı geçen bu süreç sonucunda uygun bakım uygulandığı takdirde tesirli ve pozitif neticeler elde edilebilir.

Öneriler

1. Artık emin cilt bakım mahsullerini bulmalı, günde iki defa paklik ve ıslatıcı emelli uygulamalısınız.

2. Pul pul dökülme, cilt-ten dökülmesi, sivilceler gibi problemleriniz varsa haftada bir 1-3 defa salisilik asit kapsayan mahsuller uygulamanız bereketli olabilir. Bu mahsuller antibakteriyel kalitelere sahip ve gözenekler içindeki bakterileri hakimiyet etmek için birebirdir.

3. Rutiv olması gereken alışkanlıklarınıza sadık olun. Suratınızı deviremeden, makyajınızı çıkarmadan netlikle yatağa gitmeyin. Siz yatarken cildiniz kendini yeniler, atık mahsulleri ve zehirli maddeleri salgılar. Dolayısıyla uyumadan evvel makyajınızı çıkararak ve suratınızı yıkayarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

4. Güneşlenme veya bronzlaşmadan kaçının.

Bunu yaşamınızın bir parçası haline getirin ve yeterli ölçüde uygulamaya itina gösterin.

6. Şeker oranı yüksek yiyecekler, ağır işlenmiş yiyecekler ve abur cubur harcamaktan kaçının. Bunun yerine, sebze, meyve, fındık, tohum, et, balık ve kümes hayvanları seçin.

7. Olağandışı cilt meseleleri için kesinlikle bir dermatoloğa başvurun.

Yirmili Yaşlar İçin Cilt Bakımı Gençlik hormonları yirmili yaşlarda artık dengelenmeye başlar. Klasikte cildinizin harikulade neticeler için tipik bir bakıma lüzumu vardır. Muhtelif bakışlarda göz etrafınızda minik çizgiler oluşabilir fakat kalıcı istikamette buruşukluklar netlikle kabul edilemez. Cildin yağ yapımı yavaşlar ve 21 ile 28 gün süreci artık değişmiş sayılır.

Yafta surat buruşukluğu buruşukluk gidermede kolay uygulamalar cilt sıhhati çocuk cilt bakımı ıslatıcı Bebek Cilt Bakımı buruşukluklar 40 yaş cilt bakımı ihtiyarlama karşıtı cilt bakımı her yaşa özel cilt bakımı buruşukluklara çözüm güneşten korunma cilt bakımı gençler için cilt bakımı arınıcı cilt bakım mahsulleri yirmi yaş cilt bakımı 20 yaş cilt bakımı 50 yaş cilt bakımı 60 yaş cilt bakımı otuz yaş cilt bakımı kırk yaş cilt bakımı elli yaş cilt bakımı altmış yaş cilt bakımı

.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.