Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

İnsanın Kendini Beğenmesi

22.04.2021
174
İnsanın Kendini Beğenmesi

Bedeninizi düşündüğünüzde üzülüp kaygılanıyorsanız, kendinizi hoşlanmanızın 10 yolu burada! Deneyin, kendinizi muhteşem sezeceksiniz.
Benzersizsiniz.. Medya abartmalarına karşın, vasati veya sıradan bir beden kadar natürel birşey yok. Bedeniniz özel ve şahsidir.. Kendinizi olduğunuz gibi beğenmeye başlar başlamaz değişikleri de farkedip beğenecek.
En iyiyi yapın.. Dünyaya kendinizi en iyi biçimde sunmanız bedeninize dair sizi daha mutlu sezdirir. Bunun için çok fazla emek tüketmenize gerek yok. Suratınızın en hoşlandığınız istikametinizi makyaj yaparak ortaya çıkarabilirsiniz, gerçekten iyi bir saç kesimi için azıcık para tüketin ve hoş yerlerinizi öne çıkaracak giysiler giyin.

Duruşunuza bakın.. Şayet başınız altta, omuzlarınız düşük ve kambur bir biçimde yürüyorsanız, farkedilmeyi nasıl beklersiniz? Bunun yerine bedeninizin en avantajlı yerlerine dikkat çekin. Dik yürüyün, omuzllarınızı geriye doğru dikleştirin ve karnınızı içeride tutun. Kambur duruş, kendine güveni olmayan, yaşama küsmüş, yaşamdan bir temennisi olmayan, bırakmışların duruşudur.Her bir inch uzunluk kendinizi daha iyi hissettirecektir.
Gerçekçi olun.. Şayet kilo vermeyi düşünüyorsanız düşünmeyi vazgeçin ve her gün bir jimnastik salonuna gidin veya herşeyi değiştirecek angarya işler yapın. Muhteşem zamanın gelmesi için bu biçimde düşünmeye devam edersen, bedenin hiçbir zaman istediğin gibi olmayacak. Yalnızca amacınıza doğru adım atın, verdiğiniz kararda kendinize güvenin ve hemen uygulamaya geçin.Yarın başlarım bugünde böyle olsun demeyin. Atalarımızdan kalan hoş bir laf vardır sizinde bildiğiniz. ”Bugünün işini yarına bırakmayın.”
Kabul edin.. Değişikliklerinizi saklamak yerine onları görülebilir yapın. Sizin çok özel ve eşsiz yapan etkenleri tanımlayarak, insanlarla paylaşın ve değişik insanların sizi keşfetmelerine izin verin. Ayaklarınız büyük, dudaklarınız ince, kaşlarınız çalı gibi ve saçlarınız kıvırcık olabilir. Bu cins değişikliklerinizi düşünün ve şekillendirin. Orjinal olduğunuzu farkettirin.
Kendinize değer katın.. Bedeniniz sizi değişik insanlardan değişikleştiren yerlerinize hak ettiği bedeli verin.Bu sizi dünyanın doruğunda gibi sezdirecek ve içinizdeki negatif düşünceleir uzaklaştıracak.
Güzellik uykusuna yatın.. Bedeniniz insan enerjisinin mucizevi bir biçimidir ama azami sabretme eforundan sonra dinlenmeye gereksinim dinler. Bu sebeple bol ölçüde yattığınızdan emin olun. İyi bir gece uykusu yattığınızda, hücreleriniz tamir edilir ve yenilenir.
Hareket edin.. Zinde, formda kalmak sizi dünyanın doruğunda gibi sezdirir ve gösterir. Kumpaslı egzersiz mutluluk hormonu endorphin hormonlarınızı yükseltir. Daha iyi sezer ve mutlu olursunuz.
Kendinizi neşelen.. Bedeninizi değişik insanların bedeniyle karşılaştırmayı vazgeçin. Bu biçimde yaptığınızda çok daha iyi sezeceksiniz. Bedeninizi hoşlanarak ve methederek başlayın. Bu biçimde davranarak muhteşem bedene sahip olacağınızı hatırlayın.
Yalnızca hayal etmekten bırakın.. Burnuzun çok uzun, kalçalarınızın büyük veya karnınızın sarkık olduğunu düşünebilirsiniz fakat tüm bunlar sizin negatif fikirleriniz de olabilir. Bunları değişik insanlar farkediyor mu? Şayet yanıtınız hayırsa yanılıyorsunuz.Böyle olsa dahi değiştirmenin yolu, bedeniniz hakkında düşünmek değil…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.