Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Karın bölgenizdeki yağlanmayı azaltacak 7 gıda önerisi

17.02.2021
203
Karın bölgenizdeki yağlanmayı azaltacak 7 gıda önerisi

Düz bir karına sahip edinmek için kendinizi aç bırakmanıza ya da sonsuza kadar kalori saymanıza gerek yok. İşkence ve fedakarlık olmadan vücudunuzu şekillendirmenize muavin olacak bilimsel olarak kanıtlanmış bir takım perhiz ipuçlarını sizler için hazırladık…

1. Hindistan cevizi unundan yapılan hamur işlerini seçin

Diyete başlamanın en acı verici yanı olasılıkla simit, ekmek ve pastayı geri çevirmek zorunda kalmaktır. Fakat, karınlarımızı yastığa dönüştürebilen simitin kendisi yok, onun yaptığı un çeşididir. Hindistan cevizi unu, kinoa unu ve karabuğday unu gibi tahıl bazlı olmayan belirli un türleri vardır.

Hindistan cevizi unu, diğer yağlardan bambaşka şekilde metabolize olan yağ asitleri bakımından zengindir ve faydalarından biri de; açlığı ve iştahı azaltması, kan şekerini değişmez tutması ve beden yağlarının birikmesini engellemesidir. Kinoa unu ve karabuğday unu batmış yağ içermez, bu da fazla yemeyi teftiş etmeye ve dinç sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

2. Sarımsak belinizin en iyi arkadaşıdır

Sarımsak, romantik bir akşam yemeği öncesinde ya da esnasında iyi bir hafıza olmayabilir, ama belinizde harikalar yaratabilir. Fazla sayıda araştırma, diyetinize sarımsak eklemenin, sürükleyici pişirildiği sürece karnınızdaki yağlanmayı azaltabileceğini göstermektedir.

3. Zerdeçal yemeğinizi renklendirir ve formda kalmanıza asistan olur

Çoğu tarifi lezzetlendiren zerdaçal, dünya mutfağında epeyce yaygın kullanılan bir baharat türüdür. Ama bu kahverengi-turuncu pudra, kalori aydınlatma ve artık sığamayacağınız o sıcacık kot pantolonları fermuarlamanıza takviye etme konusunda sihirli bir etkiye sahiptir. Zerdeçalın karoser ağırlığını azalttığı ve fazla kilolardan muzdarip kişilerin belini baştan şekillendirdiği kanıtlanmıştır. Tavuğunuza veya çorbanıza ekleyin ve diyetisyenlerin onayladığı bir yemek yemek yiyin.

4. Ham lahana yerine lahana turşusu seçin

Lahana turşusu yoğurttan daha artı laktobakteri içerir. Birkaç günde bir bu fermente gıda, sindirim sistemindeki çoğu kronik hastalığı önlemeye, kandaki üzüm şekeri seviyesini düşürmeye ve kilo birikimini önlemeye asistan olabilir. Diğer Taraftan, lahana turşusu bile zihin sağlığını iyileştirmek ve buhran mücadeleye muavin olabilir. Bu değerli yiyeceğin bütün faydalarından adet edinmek için sirke içermeyen taze lahana turşusu seçmek önemlidir.

5. Makarna yerine shirataki noodle yiyin

Shirataki erişteleri, konjak lifi ve sudan oluşan bir Japon yemeğidir. Bu da onları yağsız ve perhiz dostu yapar. Bu eriştelerin etkilerinden biri, seri bir tokluk hissine niçin oldukları ve bununla beraber kabızlığı önledikleri için fazla yemeyi önlemektir. Çalışmalar, shirataki eriştelerinin gövde ağırlığını azaltmaya tezgâhtar olduğunu ve etkilerinin daha seri bere iyileşmesini teşvik edebileceğini kanıtladı. Shirataki eriştesi ile keza dinç keza de lezzetli çoğu tasvir uygulayabilirsiniz.

6. Az yağlı işaretli ürünlerden uzaktan durun

Bir diyete başlarken muhtemelen yaptığımız birincil şey yediğimiz yağları azaltmaktır. böylece, süpermarketlerdeki yiyecekler üzerindeki eksik yağlı işaretler özellikle çekici ve umut verici görünebilir. bununla birlikte, modifiye edilmiş yağlar ve daha artı şeker içerdiklerinden olağan yağlı yiyeceklerden daha da zararlıdırlar. Bundan Başka, bir diyetteki yağları atmak, karbonhidratları atmak gerçekten işe yarayabilirken göbek yağınızın uygun kalmasına niçin olabilir.

7. Ayçiçek yağı tüketiminizi sınırlayın

Ayçiçek yağı, bilhassa çok fazla kullanıldığında vücudumuza fazladan kilo eklemede büyük rolleri ile tanıdık omega-6 yağ asitlerini içerir. Beslenme uzmanları, jurnal yemek yemek planınıza omega-3 ekleyerek omega-6 dengesini korumanızı önerir. Bu denge, belli başlı yemekler için yağ olarak zeytinyağı ve en az ayçiçek yağı kullanılarak korunur.

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.