Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Karnınıza nasıl şekil verebilirsiniz

17.02.2021
200
Karnınıza nasıl şekil verebilirsiniz

Zumba
Danstan esinlenen bu alıştırma sırasında kalçanızı hareket ettirirken karın kaslarınız size rehberlik etmeli. Daha dinç karın kasları sırtınızdaki baskıyı azaltarak bütün dansçıların sahip elde etmek istediği o uzun ve düşey duruşu sağlayacak.

Barre
Bu çalışma zaten karın kaslarını çalıştırıyor lakin onları daha fazla çalıştırmanın ipuçları var. Ağırlık ve basen çalışmaları esnasında karın kaslarınızı daha pozitif çalıştırabilir ve bu vesile ile diğer bölgelerdeki acıyı daha eksik hissedebilirsiniz.

Yük kaldırma
Ağırlıkları bir yöne doğru hareket ettirirken karın kaslarınızı kasın ve diğer yöne içten hareket edip nefes verirken karın kaslarınızı olduğu gibi tutun. Karın bölgenizdeki kasılmayı tutarak buradaki kasları iki kata dek daha fazla çalıştırabilirsiniz. Zamanla güçlendiğini göreceksiniz.

Bisiklet
Bisiklet egzersizinde hızlandığınız sırada karın kaslarınız da çalışıyor. Ama aralarda karın bölgenizi dinç tutmalısınız. giderken karın bölgesi daha az dayanıklılık gösterecek ve duruşunuzu her tarafta ayarlamanıza fırsat verecektir. Yığın aşağıda ilerlerken karın kaslarınızı göstermek için daha fazla uğraş harcayın. Her Tarafta tepe çıkmaya başladığınızda karın kaslarınız şimdiden ısınmış olacak.

Koşu
Her adımda karın kaslarını kullanmak olarak Chi koşusunun ilkesidir. T’ai Chi prensiplerine dayanan bu koşu tipi duruş üstüne odaklanır. Karoser şeklinizin sürükleyici olması birazcık da alt karın kaslarınıza bağlıdır. Dolayısıyla bu hareket bir yandan enerjinizi daha eksik kullanmanızı sağlarken öteki yandan karnınıza şekil verir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.