Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

11.04.2021
208
Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kille Cilt Bakımı Bir kaşık kille porselen gibi bir cilt Cildi hoşlaştırmak için kullanabilecek natürel madde çeşitlerinin arasında kil, muhtemelen en tesirlisidir. Tek başına veya öteki maddelerle karmaşık olarak kullanılan kil, her cins cildi pakler, sıkılaştırır ve besler, zehirli maddeleri atar, ucuz, çok emelli ve kullanımı son derece kolaydır. Bunlar, gençleştirmek için kil temelli maskelerin çeşitlerini şişirilmiş maliyetlerle sunan kozmetik üreticilerinin kaçırmadığı gerçeklerdir.
Kil, sulandırılmış alüminyum silika ile alana gelen bir tortudur ve granitin yavaş yıpranması ile oluşur. Farklı oranlarda demir oksit, tuzlar, kalsiyum ve oligo elementler gibi farklı elementler, kile terapi kalitelerini ve rengini verir.
Kilim iyileştirme özellikleri iyi öğrenilir. Binlerce sene evvel Çinliler, Yunanlılar, Romalılar ve Hindistan yarımadasının daha önceki insanları, müthiş özelliklerini öğreniyorlardı ve kili dahili ve harici olarak kullandılar.
Çok muhtelif mikro organizmalara karşı faal olduğu, bilimsel olarak kanıtlanmış bir antiseptiktir. Lekeleri, cildin en derin katmanlarından dışarı çıkartabilir. Cildin içindeki akışkan mekanizmasını tertip etmeye destek ederek iyileşmeyi ve yine yapılanmayı süratlendirir. Ve antiiltihabik ve analjezik olarak, alerjik tepkine neden olmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.