Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kilo vermeyi önleyen 5 hata

17.02.2021
191
Kilo vermeyi önleyen 5 hata

Hiçbir şey yemiyorum ama gerçi zayıflayamıyorum diyorsanız bu 5 hatayı yapıyor olabilirsiniz.

Yağı tamamen kesmeyin

Vücudunuzun vitaminleri kullanabilmesi için yağa ihtiyacı vardır. Perhiz sırasında yağ kullanımını adamakıllı kesmek ise dinç gıda için gereksinim duyulan gerekli besinlerden vücudunuzu mahrum etmek anlamına kazanç. bununla beraber yağsız ya da az yağlı olarak satılan birçok mahsul, içinde fazla seviyede şeker bulundurur. Trans yağlar yerine doğal yağları tercih etmeniz daha içten karar olacaktır. Yemeklerinize avokado, balık, fındık gibi içinde doğal yağ barındıran besinleri ekleyerek tüketmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Meyve sularından uzak durun

Her sabah uyandığınızda ya da her acıktığınız meyve suyu içmemeye çalışın. Çünkü sıkma meyve suyu da olsa sağlıklı olarak düşünüp tükettiğiniz meyve suyunun içinde çokça şeker vardır. Bu da rejiminiz baştan başa alacağınız şeker miktarının yüksek olmasına yol alacaktır.

Her gün tartıya çıkmayın

Karoser ağırlığınız, her gün baştan savma bir şekilde değişiklik gösterir. bu nedenle her iki haftada bir tartıya çıkmak, daha çok motive olmanıza yardımcı olacaktır. Tartıya her çıktığınızda karşınıza meydana çıkan yüksek sayılar sebebiyle paniklememelisiniz, yalnızca yediklerinize ve yaptığınız egzersizlere uyarı ederek zamanla kilo kaybı yaşayacağınıza odaklanmalısınız.

Sadece spor yetmez yediklerinize de uyarı edin

Eğer amacınız kilo tahsis etmek ise yemeklerinize de uyarı etmelisiniz. Spor yapıyorsunuz diye istediğiniz yemeği tüketmek ne eyvah fakat kilo vermenize muavin olmaz. Canınızın her çektiğini yemek yerine daha çok kalori yakmaya odaklanın. Hamburger, kızartılmış patates gibi kalorili yemekler tüketmek yerine sebze, meyve, protein taşıyan besinleri daha fazla yemelisiniz.

İyi bir diyet için kahvaltı koşul

Sabahları koşuşturma sırasında birçok vakit atlanılan kahvaltı sahiden perhiz esnasında yapılan en büyük hatalardan biri. Kahvaltı öğününü atlamanız öğlen yemeğine çok artı yüklenmenize niçin olur. böylece muhtemel olduğunda sabahleyin kahvaltınızı atlamamaya ve kuvvetli yapmaya özen gösterin. Gün içinde sabahları kaslı, öğlenleri hafif, akşamları ise eksik miktarda yiyeceğiniz yemek yemek, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.