Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kilolarınızdan burcunuza göre beslenerek kurtulun

17.02.2021
189
Kilolarınızdan burcunuza göre beslenerek kurtulun

Dinç yaşamanın temellerinden birinin, dinç beslenme olduğunu biliyorsunuz. Peki burcunuza özel besinler tüketerek, keza dinç beslenebileceğinizi keza de kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? İşte dinç ve fit bir cisim için her burca özel besin önerileri:

Koçlar yoğurt tüketmeyi, Boğalar bol su içmeyi unutmamalı
Koçların jurnal besin programında mutlaka yeşil sebzeler ile birlikte; patates, soğan, elma, ceviz, domates, kereviz sapı, pancar, limon, pırasa, armut gibi besinler olmalıdır. Keza Koçlar, günde 2 kez yoğurt ve kefir tüketmeye itina göstermeliler.

Günlük beslenme programında mutlaka su teresi, brokoli, mantar, ıspanak, lahana ve patates gibi besinler olması gereken Boğa burçları; keza günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmeliler.

Jurnal beslenmede İkizler için süt, Yengeçler için yeşil sebze şart
İkizler burcunun günlük besin programlarının vazgeçilmezleri portakal, armut, şeftali, domates, mısır ve erik gibi besinler olmalıdır. Sağlığını gözetmek isteyen İkizler, süt ürünlerini ihmalkârlık etmemeliler.

Yengeç burçlarının günlük beslenme programlarında mutlaka çavdar unu, yumurta beyazı, kereviz sapı, fasulye, marul ve hindi senet, bol yeşil sebze gibi besinlere yer verilmelidir. Tatlı krizini geçiştirmek isteyen Yengeçler de, gün içerisinde yiyebilecekleri meyve salatasını seçim edebilirler.

Aslanlar yağlı gıdalardan, Başaklar şekerden uzaktan durmalı
Aslan burçlarının jurnal besin programında mutlaka bütün buğday ekmeği, elma, yulaf, arpa, çavdar, marul, yumurta, lahana, salatalık, ceviz ve balık yardımsever besinler olmalıdır. Yağlı gıdalardan da olası olduğunca uzakta durmaları gerekir.

Başak burçlarının jurnal besin programında havuç, yeşil sebzeler, karpuz, kuşkonmaz, suteresi, yulaf gibi besinler olmalıdır. Ayrıca, yüksek şeker içeren gıdaları da seçim etmemeliler.

Teraziler kereviz, Akrepler soğan yemeli
Terazi burçları günlük beslenme programlarını yaparken kereviz, ıspanak, bezelye, pancar, elma, kuru üzüm, badem, pırasa ve incir gibi yardımcı besinleri birincil sıraya koymalılar.

Jurnal gıda programında mutlaka soğan, hardal, sarımsak, pırasa, şalgam, incir, erik gibi yararlı besinlere yer vermesi gereken Akrepler ise; mide sağlıkları için gazlı içeceklerden uzak durmayı ihmalkârlık etmemeliler.

Yaylar yağlı besinlerden uzak durmalı, Oğlaklar süt içmeli
Yay burçlarının jurnal gıda programlarında salatalık, adaçayı, karanfil, brokoli, mantar, domates gibi yardımcı besinler olmazsa olmazlardır. Yağlı yiyeceklerden uzakta durmak da, Yay burçları için çok önemlidir.

Oğlak burçlarının günlük beslenme programlarında mutlaka bulunması gerekenler; portakal, armut, şeftali, domates, darı, erik ve bol yeşil sebze gibi yardımsever besinleridir. Jurnal beslenme programında süt ürünlerine de mutlaka yer vermeliler.

Kovalar bol sebze ve meyveyi tercih etmeli, Balıklar tatlı krizlerini meyve salatası ile geçiştirmeli
Kova burçları, gün içerisinde mutlaka meyve ve sebzelerden oluşan yardımsever besinlerden tüketmeliler. Bu besinler aralarında; mantar, salatalık, su teresi, avokado, muz, armut, karpuz, fasulye gibi sebze ve meyveler bulunmalıdır.

Balık burçları ise; jurnal beslenme programlarında muz, nane çayı, kuşkonmaz, fasulye, kereviz sapı, avokado, salatalık, mantar gibi faydalı besinler tüketmeliler. Hem, gün içerisinde meyve salatası yiyerek tatlı krizlerinizi geçiştirebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.