Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Obezite ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken 7 şey

18.02.2021
212
Obezite ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken 7 şey

Obezite ameliyatı oldunuz ama her şey bitmedi. Bir Takım kurallara adapte etmek başarınızı artıracaktır. Bu kurallara uymazsanız verdiğiniz pozitif kilolarınızın bir kısmını zamanla geri almaya başlayabilirsiniz.

BariatrikLab Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi’nden Uzman Bariatrik Diyetisyen Nazlı Acar, balayı dönemi olarak nitelendirilen süreçte yapmanız ve yapmamanız gerekenler hakkında kayda değer bilgiler verdi.

İşte obezite ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gereken 7 şey…

Kilo kaybederken uzman kontrolünde olun

Kilo kaybetmek için obezite cerrahisi ameliyatı olmuş olsanız da aslında beyninizin de değişmesi gerektiğini unutmayın. Yaşam tarzınızı değiştirirken mutlaka bilirkişi eşliğinde olunuz. Bariatrik diyetisyenlerden yardım almanız, balayı dönemi olarak tanıdık ameliyat sonrası birincil yılda besin alışkanlıklarınızın değişmesi için güzel bir dönemdir. Bu dönemi iyi değerlendirin.

Evde yemek menüsünü kendine kadar organize edin

Öncelik sen ve yeni miden. O nedenle evde her şeyi yeni hayatına adapte edebilirsin. Ufak porsiyonlar, renkli tabaklar, kıyafetine yerinde su mataraları, proteinli içecekler olmazsa olmazların!

Çalışma yapın

Gün geçtikçe kilo kaybetmek güzel de peki ya artan bir şekilde sarkma eğiliminde olan vücudun? Motivasyonunu arttırmak, yarasa kol olmamak veya giderek yaşlı bir cildin olmasını istemiyorsan alıştırma yap. “Vaktim değil” diyenler evde yapabileceği egzersizleri yaparak form tutmalılar.

Bambaşka konularda kitap okuyun

Ayrı konularda veya senin gibi galibiyet hikayesi olanların yazılarını, kitaplarını okuyarak motivasyonunu yükselt! Senin de azmin bir gün kitap haline getirilebilir neden olmasın?

Yeni vücudunuza adapte olun

Yeni kıyafetler, yeni stil… İnceldikçe kıyafetlerinizi yenileyin. Eski zamanlarınızın kıyafetlerini ya birine verin ya geri dönüşümsüz olarak daraltın! Kıyada köşede eski kıyafetleriniz kalmasın.

Erkekler vücudunuzu ekstra çalıştırın

Sizin de baklava dilimli karın kaslarınız niçin olmasın? O vakit ekstra spora vakit ayırın tabi spor yapmadan önce doktorunuzun fikrini mutlaka alın.

Zaman en kıymetliniz

Yeni hayatınızda daha planlı ve programlı olun. Öğün saatleriniz bile planlı olsun, disiplini katiyen bırakmayın. Unutmayın ama disiplin sık sık başarı getirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.