Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

PCOS & Kıvırcık Nane Çayı

27.12.2021
133
Merhaba, İngilizcesi spearmint olan kıvırcık nane çayının polikistik over sendromuna, saç dökülmesine, sivilce ve tüylenme sorununa da çok iyi geldiğini okudum. Regli düzenlemeye bile yaradığını okudum yabancı forumlarda. Hatta beni ciddi anlamda bilgilendiren bir konu açılmıştı burada da Dr. Felice Gersch de önermiş kitabında. (Link: Popüler Konu – Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.)

Normal nane çaylarının bu anlamda etkisi yokmuş yabancı forumlarda okuduğuma göre. Ben bulamadım satılan bir yer pek, tıbbi nane çayı olarak var ama doğru nane bu değil. Prof.Dr. Erdem Yeşilada tıbbi ve evde kullandığımız nanelerden farklı olduğunu belirtmiş. (https://www.erdemyesilada.com/tr/ar…-tuylenme-kontrolunde-yararli-olabiliyor.html)

Şu marka biraz daha güven verdi bana açıkcası sanki fiyatı da yurtdışı standartlarına benziyor. Türkiyede bir iki tane buldum ama hiçbiri sadece spearmint değildi, ya normal naneyle karışım ya yeşilçayla ve muhtemelen oran olarak en az olandı. Ama bu çay tamamen spearmint içerikte başka bir şey yok. 35 içimlikmiş ve 35 lira. sanırım bir 5 lira da kargo ücreti var. ben birkaç paket almayı düşünüyorum almışken. bu marka olmasa da kullanan ve sonuç alan var mı? bende özellikle saç dökülmesi var bu yüzden denemek istiyorum.

Bulduğum ürünün linki: SPEARMINT TEA – Chado Tea

Biraz pahalı bir çay aslında, günde iki kere içilmesi önerildiğinde ayda 70 lira civarına gelir herhalde (kutuda 35 içimlik olduğu ve bir çayın iki kez demlenebileceği yazıyor bu yüzden 35 gün boyunca tek paket de kullanılabilir, bir daha demlemezseniz 70 lira tutar, bir çay kaşığı çaya bir su bardağı kaynar su döküp 5-6 dakika demleniyormuş) ama günümüzde her şey pahalı maalesef?

Bu arada nane yağı da konuşulan bir ürün. Şampuanına biraz katan kişi sayısı çok, direkt uygulayan da varmış. Şampuan kutusuna 1 tatlı kaşığı konduğunu okudum. Biberiye ve nane yağından eline 10’ar damla falan damlatıp saç derisine masaj yapan (2 günde bir, uyumadan önce, sabah duş) bir kızın sonucu çok güzeldi, şakaklar falan dolmuş hep. Bu yağ işini okumaya devam ediyorum.

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.