Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Polikistik Over Olup Klomen Fayda Etmeyince İğne Rehabilitasyonu Görenler

19.10.2021
128
Merhaba, 33 yaşında 5 senelik konutluyum. 2,5 yıldır çocuk istemimiz var. İlk 1 sene kendimiz sınadık, bekledik.

Sonra gittiğim 2 değişik kadın doğum hekimi rastgele bir meselemiz olmadığı bahanesi ile 6 + 6 ay beklettiler. Natürel hamilelik elde edin dediler. 1 yıl da böyle bekletildik, ilaçsız/rehabilitasyonsuz, takipsiz. Başımdan hiç hamilelik, düşük vs geçmedi. Hamilelik testi hiç yapmadığım için düşük/kimyevi vb olmuşsa da ben kavramadım. Netlikle hamile kalamıyorum.

Eşimde natürel yoldan olmaması ismine mesele yok. Yalnızca morfoloji %3 , o da natürel yoldan hamile kalmaya mani dokunulmuş dedi dr.lar.

1 yıla yakın da covid nedeni ile bekledik, sınadık yeniden olmadı. Yaşım tehlikeli gruba girmeden salgını bile göze alarak dr. Hakimiyetinde rehabilitasyona başladım.

Bana pco olduğumu, yumurtlama meselem olabileceğini ve klomen rehabilitasyonu ile süreci başlatacağını söyledi. Adetimin 2. günü usg hakimiyeti neticeyi yumurta ölçümü yaptı, aynı akşam 5 gün, günde 1 adet olmak üzere klomen hapı kullandım. Sonra belirli aralıklarla 3 kere hakimiyete gittim. Yumurtalarım evvel büyüdü sonra ufak yumurtalar öne geçmeye çalışınca egemen yumurtalar büyümedi kaldılar bu ay. Rehabilitasyonu ve yumurta takibini sonlandırdık.

Şimdi yine reglimin 2. gününü bekliyorum, iğne ile yumurta geliştirme rehabilitasyonuna başlayacağız. 32-33 günde bir regl oluyorum kumpaslı. Kilogram verdikten sonra 2,5 yıldır kumpaslıyım. Kilogram aldığım anda 1,5-2 ayı buluyor.

Bu arada ben ne ovülasyon testi yapıp takip ettim, ne ateş ölçtüm ne bulgulara göre hareket ettim. Hep akışına vazgeçtim. Ama hep de istedim :KK43:

Benim gibi pco olup, klomen kullanıp cevap alamayan ve yumurta geliştirici iğne ile hormon alıp aşılamasız hamile kalanlar oldu mu?

Sevgiler.

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.