Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Polikistik over ve gluten

05.12.2021
144
Hanımlar merhaba.
Ben polikistik overliyim malesef. 2021 senesinde yalnızca tüylenme sikayetiyle hekime gittim. Hormonlarima bakıldı lh fsh oranlari 2 katti. Ve yalnızca androstenedion hormonum 3 kusurlerden asagida olmasi gerekirken 4 kusurlerdeydi. Hekim bana yasmin yazdi ve omur boyu iciceksin dedi. 2021ten beri yasmini içiyordum, 2020nin ekim ayina kadar o zamandan beri vazgeçtim. Aslinda yasmin icerken sac dokulmesi yaşıyorum egzamadan dolayi dense de yasminin boyle bi tesiri olabilecegini düşünerek sınamak icin vazgeçtim.
O zamandan beri adet oluyorum bi kasvet yok bu mevzuda. Fakat gecen aylarda regl bittikten 10 15 gun sonra tekerrür regl oldum agrisiz sizisiz bianda. Ve suratımda sivilce patlaması oldu o günlerde. Sonra bu meseleler gecti. Benim ilaci birakma nedenim icerken başlayan sac dokulmesi suratındandı fakat henuz bu mevzuda bi degisim artis ve eksilme görmedim.
Ama asil mesele tuylenme. Gerçekten hayata arzuyu vazgeçmedi. 27 yasimdayim hayatim süresince kıl tüy düşünerek yaşadım. Basmakalıp siradan meselesiz bi kadin olmayi hayal ederek yasadim. Bas edemiyorum olmuyor. Yasmin icerken de tuylenme de bi degisim olmamisti olan killara bi tesiri olmuyor zira. Suratımda dudak üstünde yanaklarda çıkıyordu bunlari ilac icerken igneli epilasyonla eksiltmiştim. Ama simdi tekerrür tek tük çıkıyor. Hakimiyet etmesi güç degil suan fakat artis gostermesinden korkuyorum. Hayatim süresince bu ilaclari icerek mi yaşamak zorundayim diye düşünüyorum konutluluk cocuk filan zati kafadan sildim
Sogan kürü sınadım bi cok nebat caylari ve hayit tabletleri filan aldim malesef tesiri olmadi. Zayif biriyim hatta oldukca zayifim 49 kiloyum. Saglikli beslenmeye dikkat ediyorum zararli seyler yemiyorum ekmek makarna pilav gibi abur cuburlar cok cok ender tadimlik. İnsülin mukavemetim yok. Ailemde bu hastaliga sahip biri yok. Neden hakimiyet altina alamiyorum öğrenmiyorum. Glutensiz beslenmenin pozitif tesirleri olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Bu stil seyler sınayan kisilerle konusmak istedim. Şöyle 2 ay kadar glutensiz beslenip kendimi gozlemlemek istiyorum zira.
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.