Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Regl kumpassızlığı

02.11.2021
149
Kızlar merhaba.
Yaklasık 5 aydır filan ciddi adet kumpassızlığı yaşıyorum.
Hekimin insulin mukavemeti için verdiği hapı kullanmayı vazgeçmiştim fakat tekerrür başlamaya karar verip içtiğim gün adetimden 10 gün sonra kanamam oldu. Sonra hiç kumpasa giremedi. Ertesi ay adeti beklerken bir cinsli gelmek öğrenmeyince tekerrür haptan içtim adet olayım diye ama adetim 3 gün sürdü ve cok az ölçüde geldi. 10 gün sonra tekerrür kanama yaşadım…
Bu süreç içerisinde ilk birlikteliğimi yaşadım, birkaç kere. İlk birliktelikte 2 gün kadar çok az ölçüde kanamam oldu,
ilişkiye girmem adet döngülerimi değiştirir mi? bu ilk sorum.
2. Sorum da bu ay ertesi gün hapı aldım hakikatinde erkek arkadasım dışarı boşalmıştı ama yeniden de stres yaşamak istemedim… Ama sonrasında tekerrür korunmasız bir ilişki yaşandı, ani büyüdü.
Geçen ay yeniden 24 mayısta olmuştum sonra 7 haziranda tekerrür kanamam oldu ve 7 temmuz beklerken 15-16 temmuzda kahverengi kirler biçiminde ve cok ender kırmızı pıhtılı kanamalar gördüm.
Adaçayı, kekik, soğan suyu sınadım. Yürüyüş yaptım, spor yaptım, dayanabileceğim kadar sıcak suyla duş aldım.. Soğan suyunu içtiğimin akşamı adet görürdüm ama bu sefer yeniden olmadım… Kadın doğumdan buluşma bulmak ayrı güç, doğum hakimiyet kullanmak istemiyorum, adetim bu kadar kumpassızken ve sevgilim dışarı boşalmışken gebelik oldugunu düsünmüyorum… ama ne yapacağımı öğrenmiyorum gerçekten. 25 yaşındayım. Adet evvelinde göğüs hassasiyeti ve sancılarım olurdu, tek bulgu alnımdaki sivilce. Artık bulgu dahi vermiyor :KK43: Yanıtlarınızı bekliyorum.. :KK43:
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.