Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Salatalık uzun vakit tok kalmayı sağlıyor

17.02.2021
181
Salatalık uzun vakit tok kalmayı sağlıyor

Her besin gibi salatalığın da bir kalorisi var. 100 gr. taze salatalıktaki gıda değerleri: 15 kalori; 0,9 gr. protein; 3,4 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,5 gr. lif; 27 mgr. fosfor; 25 mgr. kalsiyum; 1.1 mgr. demir; 6 mgr. sodyum; 160 mgr. potasyum; 11 mgr. magnezyum; 250 IU A vitamini; 0,03 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 0,2 mgr. B3 vitamini; 0,042 mgr. B6 vitamini; 67 mcgr. folik asit ve 11 mgr. C vitamini.Salatalığın besin değeri incelendiğinde kalori miktarının fazla düşük olduğu görülmektedir. Yani 7-8 adet salatalık sıradan olarak 1 elmanın kalorisine eşittir. Salatalığın çok yüksek miktarı sudur.

Salatalığın sağlığa faydaları neler?

Kabukları soyulmadan yenildiğinde barsak hareketlerini hızlandırır, tokluk verir, kabızlık problemlerini azaltır, vücudu temizler. Bu yüzden salatalık diyetlerde bağımsızlık olarak tüketilebilir. Bu özelliği ile salatalık harcamak kilo vermeye yardımcıdır.

Salatalık düşük kalori değeri ve doygunluğu artırdığı için aralarda istediğiniz değin tüketebilirsiniz.Ara öğünlerde, acıktığınızda salatalık tüketin. Özellikle kabuklu ve limonlu suya batırılmış salatalık tüketimi ayrıca tokluğu artırır hem de iyi bir ara öğün alternatifidir.Bilhassa et yemeklerinin yanına hazırlanan salataların içine ve kahvaltıya söğüş olarak salata ekleyin.Aralarda ve sabahleyin kahvaltısına hazırlanan salatalık üstüne yağ eklemeyin. Yağ ekleyerek tüketirseniz kalori değeri artar ve diyetinizde bu kalori miktarının hesaplanması gerekir.Salatalığı mevsiminde tüketin.

Sıhhat: 1 salatalik kaç kalori, salatalikda kac kalori var, salatalıkta kaç kalori var, salata kac kalori var, salatalik kac kalori, 1 salatalık kaç gr protein, 1 salatalık kaç kaloridir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.