Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sinüzit için doğal çözümler neler papatya çayını deneyin!

08.04.2021
53
Sinüzit için doğal çözümler neler papatya çayını deneyin!

Sinüsler;  burun çevresindeki kemiklerin içerisinde yer alan hava boşlukları olarak tanımlanıyor. Sinüzit rahatsızlığından felakete uğramış olanlar bu konuda doğal tedavi yöntemlerini araştırıyor. Ağrılarınızı hafifleterek sinüzitinize iyi gelecek, evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri biraraya getirdik. İşte sinüzitten kurtulmanızı sağlayacak yöntemler…

Sinüzite iyi gelen doğal yöntemler şöyle;

Papatya çayı

Tıbbi papatya (Matricaria recutita) bitkisi, iyi bir antienflamatuar ve antimikrobiyaldir. Bir tatlı kaşığı kurutulmuş papatya ve bir su bardağı kaynamış su ile demleyeceğiniz papatya çayı, üst solunum yolları enfeksiyonlarını hafifleteceği gibi, sinüzit belirtilerini de azaltmada epeyce etkilidir. Sinüzit şikayetleri hissetmeye başladığınızda, günde bir-iki fincan papatya çayı tüketebilirsiniz.

Odanızı nemlendirin

Radyatörlerinizin ya da diğer ısıtıcıların üstüne yerinde bir kap içerisinde koyacağınız sıcak su, buharlaşarak odadaki nem miktarını arttıracaktır. Kuru havaya sahip ortamlarda çok daha şiddetli hale gelen sinüzit şikayetlerini eksilmek için bilhassa uyuduğunuz odanın havasının yeterince ıslak olduğundan belirlenmiş olmalısınız.

Sıcak havlu yöntemi

Sıcak suya batırarak ısıttığınız ufak bir havluyu yüzünüze koyarak 5 dakika değin dinlenin. Sinüsleriniz ısınarak açılacak ve sıcaklık sizi rahatlatacak.

Soğan buğusu

Tencerede bir litre suyu kaynatın ve içerisine bir bütün soğanı doğrayarak 1-2 dakika daha kaynamaya bırakın. sonradan tıpkı papatya buğusu yapar gibi karışımın buharını soluyun. Epeyce zinde bir antibiyotik ve antibakteriyel olduğu aşina soğan, sinüslerin açılmasını kolaylaştıracaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.