Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sistit, mantar, İdrar yolu enfeksiyonu takati

16.01.2022
271
1 Mantar
Bunların hepsi ard arda geldi başıma, ilk olarak mantar. Vajinal akıntım vardı daha evvel, ama hiç mantar belirtisi yoktu. Bende natürel, birkaç dün içinde geçer diye tasa etmemiştim. Hiç geçmedi ama çok bir şikayetim yoktu. 1 ay içinde mantar olduğunu kavradım, yanma, kaşıntı ve tuvalette uzun müddet kalma problemleri yaşıyordum. Sabah 4 ‘ te uyanıp kıvranıyordum. Eczaneden travazol aldım, banyo yaptıktan sonra kullanıyordum. Tuvaletten çıkmadan evvel vajinamı deviriyordum. Yıkamak kaşıntıyı ve yanmayı gideriyordu. 4 – 5 saatte bir iç çamaşırımı değiştiriyor, giymeden evvel elbiselerimi ütülüyordum. Bunları yapmadan evvel internetten inceledim. Mantara iyi gelen / gelmeyen şeylere dikkat ettim. İnternette sirke kullanmak, yoğurt kullanmak vb. Şeyleri görüp sınadım. Hiçbkocaman işe yaramadı. Nihayet mantar enfeksiyonum geçti. Ama bu sefer de İdrar Yolu Enfeksiyonum başladı.

2 İdrar Yolu Enfeksiyonu
Bakteriler sağolsun. Sürüklemediğim kalmadı bundan. Mantardan daha fena. İlk başladığı zaman yeniden mantar varsaydım ve travazol kullandım. Ama pek fayda etmedi. İdrar yaparken yanma, tuvaletten çıktıktan sonra da devam etti. Yüne ilk evvel bir araştırma yaptım. Yoğurt kullandım. Mantarda netice vermese de ilk kullandığımda yoğurt işe yaradı. Ama 2. Si için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Arama çubuğuna yazmadığım şey kalmadı. Kurtulmak için neler yapmadım neler. Ama sonra Urinonvef ‘ i keşfettim. İlaç değil ve İnternetten istediğiniz gibi satın alabilirsiniz. Hepsiburada da yorumlarını okudum. Birçok şahıs memnuniyetinden bahsetmişti. Tamamen geçmesi için 3 kutu almanız gerekiyormuş. Her paketin içinde 3 adet 30 adet kapsül var sanırım. Kullanışım Ramazan a denk gelse de ben kullanmaya devam ettim. İftarda ilk 1 yudum su sonra 1 adet Kapsül atıyordum. Sahurda yemekten sonra kullanıyordum. İlk başlarda bir fark sezmesem de 3 /4. Gün kumpaslı içince baya fark vardı. TAVSİYEM : Ramazanda olduğumuz için ağrı / yanma sezdiğim zaman yapabileceğim birşey yoktu. Bu arada ilaç 20-30 dakika içinde gösteriyor tesirini. Kumpaslı kullanmak çok ehemmiyetli. İlk 2 paketi kesinlikle kumpaslı kullanın. Geçti hastalığım deyip kullanmayı bırakırsanız yine başlıyor. Bazen çok yanma sezdiğimde 2 kapsül atıyordum. Sahurda ve iftarda 2 adet kullanıyordum. Hastalığım geçti. Ama dediğim gibi lütfen ilk iki paketi kumpaslı kullanın. Geçer ise 3. Paketin ilk 10 adetinden sonra kullanmayın. Bu arada sisit için de birebir. Bol bol su için, her akşam uyumadan evvel bir adet limonun suyunu sıkıp su ile karıştırıp için. 1 adet limondan 2-3 bardak limonlu su çıkarın. Günde en az 4 bardak su içimelisiniz. Bizzat ben günde 6 bardak içip kurtuldum.

3 Çok ehemmiyetli!
Şayet Vajinal akıntınız var ise ve hiçbir biçimde mantar belirtiniz yok ise muhtemelen akıntınız natüreldir. Vajinayı sık sık yıkayıp peçete ile silmek tahriş eder ve oradaki bakterileri öldürür. Bunu da yaşamış bkocaman olarak söylüyorum, peçete kullanımı bu hastalıklar için çok hasarlı. Bu hastalıklar sizde yoksa bile, yada atlattınız ise vajinanızı çok fazla deviriyorsanız birkaç gün içinde vajinal ağrılarınız olacak. Vajina natürel olarak nemli kalmalı. Çok fazla nem mantar, kuruluk ise çekilmez vajinal ağrılara sebep olacaktır.

Sualleriniz varsa özel olarak yazabilirsiniz.

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.