Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sivilce izlerini ne geçirir limon lekelerle savaşıyor!

09.04.2021
48
Sivilce izlerini ne geçirir limon lekelerle savaşıyor!

Erginlik döneminden başlayarak bilhassa yüzde çıkan sivilceler hepimizin korkulu rüyası oluyor. Yarattığı gözden düşmüş görünümün yanı sıra ciltte daimi izlere de neden olan sivilceler yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Akne izlerinden siz de şikayetçiyseniz her konuda olduğu gibi bu sorunda da doğal besinlerin gücünden faydalanabilirsiniz. Elmaelma.com olarak sivilce izlerini gidermeye muavin 7 besini biraraya getirdik. İşte o besinler…

Limon

Limon ve limon suyu sarkan cildi sıkılaştırır ve lekelerle savaşır. Limon kabuğu, cildinizde koruyucu ve antikarsinojenik etkileri olan flavonoidler içerir. Güne bir bardak ılık limonsu su içerek başlarsanız, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmanız muhtemeldir.

Papaya

Papaya, papain adı verilen bir sindirim enzimi açısından zengindir. Papain, ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesine, gözeneklerin açılmasına ve akne izlerinin solmasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizin ıslak kalmasını sağlar ve ileride oluşabilecek çatlakları önler.

Kinoa

Kinoa, yüksek miktarda B3 vitamini içerir. Niasinamid olarak da aşina B3 vitamini akne, gül hastalığı ve hatta egzama nedeniyle tahriş olmuş, iltihaplanmış cildi yatıştırmaya muavin olur. Yalnızca bununla sınırlı kalmayan kinoada eser miktarda bir element olan ekdisteroidler, akne nedeniyle ortaya meydana çıkan izlerin giderilmesine asistan olur. Cildi onarır ve tahrişi en üye indirir.

Kale

Kale, C ve K vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca iyi bir bakır ve demir kaynağıdır. Bu vitaminler, mineraller ve antioksidanlar hiperpigmentasyonu azaltır ve deri tonunuzu eşitlemeye tezgâhtar olur. K vitamini cildinizdeki koyu lekeleri azaltır. Demir ise sivilce izleri ve lekeler dahil almak üzere bere veya bere izlerinin iyileşme sürecini hızlandırır.

Tatlı patates

Tatlı patates, retinol ve beta-karoten içerir. Vücudumuz beta-karoteni, A vitaminine dönüştürür. Bu vitamin, genel olarak özgür radikallerin neden olduğu renk değişikliği, iltihaplanma ve tıkanmış gözeneklere aleyhinde bir deri bariyeri görevi görür. Retinol, hiperpigmentasyon, akne, ince çizgiler ve yara izine aleyhinde savaşırken birçok alımlılık ürününde kayda değer bir bileşendir. Fiyatı Yüksek kremler satın edinmek yerine, yemeklerinize tatlı patates ekleyerek, zahmetsizce retinoldan faydalanabilirsiniz.

Balkabağı

Kışın vazgeçilmez besini balkabağı, niasin, folat, A ve B vitamini ile çinko kaynağıdır. Niasin ve folat kan dolaşımını artırır, hücre yenilenmesini sağlar. Bunlar akne tedavisinde epeyce yararlı vitaminlerdir. Balkabağında yer alan çekirdekler; hormon seviyelerini, yağ üretimini kontrol etmeye ve cildin iyileşmesine tezgâhtar olan çinko içerir. Hem içerisindeki A vitamini doğruca sivilce izlerini en üye indirmeye yardımcı olur.

Karnabahar

Karnabahar, büyük bir C vitamini kaynağıdır ve histidin adı verilen dinç bir amino asit içerir. Histidin, cildinizi mevcut koyu lekeleri daha da kötüleştirebilecek zararlı UV ışınlarından korur. İçerisindeki C vitamini ise cildin zahmetsizce kendini yenilemesi için bir kaynaktır. Vücudunuzun demiri emmesine yardımcı olur ve sivilce izlerini iyileştirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.