Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sol göz seğirmesi neden olur takâtsizlik sebep olabiliyor!

30.03.2021
58
Sol göz seğirmesi neden olur takâtsizlik sebep olabiliyor!

Sol göz seğirmesi niçin olur? Aslında bakıldığında çokta ciddi bir koşul gibi soyut göz seğirmesi kesintisiz bir ayla geldiğinde önemli hastalıkların habercisi olabiliyor. En basit yorgunluktan kaynaklanabilecek olan bu şart D vitamini eksikliği veya B12 eksikliğine kadar varabiliyor. Elmaelma.com olarak sizlere sol göz seğirmesinin 5 nedenini araştırdık. 

1- D vitamini eksikliği

D vitamini yetersizliği kalsiyum emilimini azaltarak sol gözde seğirmeye yol açabilir. Eğer D vitamini eksikliğinden dolayı gözünüz seğiriyorsa yapmanız gereken şey doktorunuzun verdiği D vitamini ilacını kullanmak ve D vitamini taşıyan gıdalar tüketmek olmalıdır. 

2- B12 vitamini eksikliği

B12 vitamini eksikliği de sol favori seğirmenin nedenlerindendir. B12 ilaçları kullanarak veya balık, kuzu ve dana eti gibi B12 açısından varlıklı gıdaları tüketerek bu eksikliğinizi giderebilirsiniz.

4- Gerginlik

Gerginlik herkesin bedeninde öbür şekillerde ortaya çıkmaktadır. Kiminin gözünde seğirme olarak ortaya çıkar kiminde egzama veya sedef. Stres, bilgisayara uzun zaman bakmak veya kitap okumak gibi göz yorgunluğuyla alakalıysa sol göz seğirmesi ile daha sık karşılaşırsınız. bu nedenle eğer göz seğirmeniz strese bağlıysa yaşam biçiminizi bir lahza önce değiştirmenizde üstünlük olacaktır. 

5- Takâtsizlik

Uykusuzluk ve takâtsizlik da sol favori seğirmeye yol açabilir. Uykunuzu iyi alıp sıkıcı işlerden uzakta durarak göz seğirmesini önleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.