Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Tüylenme Meseleyi Yaşayan Tam Bayanlar Kulak Versin

31.10.2021
143
24 yaşında bir bayan olarak takribî 10 yıldır beni hayattan bezdiren, hayata tutkumu harcayan kıllanma meseleyi ile alakalı, benimle kader ortağı olan tüm bayan dostlara bu serüvenli yolculuğumda başıma gelenler hakkında bilgi vermek istedim ve bu emelle siteye aza olmuş bulunmaktayım.

uzun zamandır forumu takip ediyorum ve bu mevzuyla alakalı çok fazla yanıltıcı bilginin, başkalarına karşı duyarlılığının ne olacağını öğrenmeden yapılan nasihatlerin olduğunu gördüm ve bu mevzuda sizlere ihtarlarda bulunmanın yanlış anlaşılmamak ümidiyle boynumun borcu olabileceğini düşünerek yazıyorum.

1. kıllanma çok büyük nedenle bir hormonal bozukluğa işaret eder. kıllanmanın pek çok nedeni olabileceği gibi genetik kıllanma dedikleri şey de gerçeğinde bir hormonal genetik bozukluğun olduğuna işarettir ve rehabilitasyon edilmesi gerekir. bu nedenle “benim hormonlarım bozuk olamaz…zamanla dökülür…nasıl olsa daha fazla çoğalmaz” gibi düşünceleri hazmetmeniz gerekiyor. pek çok bayan kendine böylesi birşeyi kondurmak istemese de reellerle yüzleşmeyi kabullendiğiniz anda bundan kurtulmayı yarı yarıya muvaffak olmuş sayılırsınız.

başta ben olmak üzere, pek çok bayanda bu mesele hafif biçimde başlayıp zamanla baş edilemez bir hal almış gidişattadır. birkaç siyah kılla başlayıp, zamanla erkek bedenini aratmayacak sıklıkta genişlemiş kıllanma meseleyi pek çok bayanın şikayetidir. öncelikli olarak, çok zaruri olmadıkça kıllarımızla oynamıyoruz. cımbız, ip, ağda gibi yöntemler hormonal bozukluğu olan bayanlarda kısa süreli bir çözüm yolu olurken, uzun vadedeki başımızı ağrıtan sert ve kalın kılların esasını oluştururlar. zira bedenimizin çoğu bölgesi ayva tüyleriyle kaplıdır ve epilasyon operasyonu uygularken sert kıllarımızla birlikte bu ayva tüylerini de almış oluruz. kanda fazla bulunan erkeklik hormonları boş kalan ince tüylerin köklerini uyararak, sert ve koyu renkli kıllara dönüşmesine neden olur. bu surattandır ki erkek tipi kıllanmanın görüldüğü bölgeler zamanla genişlemeye ve baş edilemeyecek bir hal almaya başlar. tek başına bir cımbız dahi bu açıdan suratınızı mahvetmeye yetebilir.

3. lazer yaptırmayın. hormonal bir meseleniz varsa hekim hakimiyetinde rehabilitasyon olmadan asla ve asla bu lazer illetine bulaşmaya kalkmayın.size de para ve kaybı yaşatacağı gibi yayılmış daha gür kıllar kalacaktır geriye. zira günümüzde popüler olan herşeyin ayağa düşmesi gibi bu lazer epilasyon da pek çok şahsa tonlarca para kazandıran bir kapıdır. 6 seansta %100 garanti, bitmezse paranız iade, hormon bozukluğu olana da yapılır gibi çakal tuzaklarına düşmekten kendinizi men edin. böyle bir meseleniz varsa kıllarınızla daha fazla oynamadan aciliyetle bir endokrinoloji uzmanına, şayet ki gerek dinlenirse bir jinekologa ve dermatologa görünmeniz koşul !

4. hekim evresinden sonra, meselenizin esasına müteveccih size verilen ilaç rehabilitasyonunu harfiyen uygulamanız gerekiyor fakat ilaç rehabilitasyonu tek başına kıllanma meselesini çözmeye yeterli değildir. ilaç alıyorum, üç ay sonra pak bir cildim olacak biçiminde boş ümitlere kapılmayın, zira ilaç rehabilitasyonu var olan kılları dökmez, yeni sert kılların çıkmasını maniler ve daha önceki kılların hormon etkinliğine olan duyarlılığını baskılayarak daha ince ve köksüz kıllara dönüşmesini sağlar. bu surattan doğru ilacı kullandığınıza emin olun, gerekirse hekiminizi değiştirmekten çekinmeyin.ilaç rehabilitasyonundan emin bir yarıyıl sonra incelemeleriniz artık olağan seviyelerde görünüyorsa, bu düzeyden sonra artık kökten bir çözüm için iğneli epilasyona başlayın. günümüzde tam epilasyon yöntemleri arasında beynelmilel bir komisyon olan FDA tarafından tesiri %100 saptanmış tek yöntem iğneli epilasyon yöntemidir. ilaç rehabilitasyonunun bir vakit sonra iğneli epilasyon ile kombine edilmesi harikulade ve kalıcı neticeler yaratır. bunun haricinde ıvır zıvır yağı, öğrenmem ne kremi gibi sağda solda kültür mantarı gibi türeyen mahsuller kullanmaktan netlikle kaçının. çoğu ruhsatsız merdiven altı üretilen mahsuller olduğu için başka biçimlerde sıhhatinizi tehdit etmelerine izin etmeyin.

6. ve son olarak bu illetten kurtulmak sabır işidir dostlar. doğru bir yol izlenerek ve sabır etkenini ilave ederek bu meseleden kurtulmanız muhtemel. problemi önem vermemek ya da birkaç ay netice alamadınız diye vazgeçmek gibi bir hataya düşerseniz ilerleyen zamanlarda kendinizi, eşinizle ve ya erkek dostunuzla beraber traş olur gidişatta bulabilirsiniz. dosttan, eş arkadaştan bana faydalı oldu sana da olur gibi söylemlere kanarak kafanıza göre asla ilaç ve muhtelif karışımlar almayın.

bu illetten çok sürüklemiş ve seneler sonra rahata ermiş birisi olarak, benimle aynı meseleyi yaşayan bayan dostlara takviyeci olmaya çalıştım. işin özü, bu mevzuyla alakalı şuurlu olmaktır ve öğrenmeyen dostlarımız için o şuuru oluşturmaya çalıştım umarım ki bir faydası değer, zira hepiniz çok bedellisiniz. aynı meseleyi yaşayan tüm bayanların benim gibi kurtulması dileğiyle… mutlu kalın.

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.