Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Uyurken bir şeye sarılma ricası niçin olur anksiyeteyi azaltıyor!

10.01.2023
72
Uyurken bir şeye sarılma ricası niçin olur anksiyeteyi azaltıyor!

Birçok insan çocukluğundan beri sıcacık bir uykuya dalmak için oyuncak bir peluşa ya da yumuşacık bir yastığa sarılıyor. Onlara sarılmadan uykuya dalamayanlar zeka var. Peki bir şeye sarılmadan uyuyamamanın nedenleri nelerdir? İşte yanıtı…

Anksiyete ve kaygıyı azaltır

Anksiyeteye sahip halk müziği uykuya dalmakta zorlanır. Anksiyete krizi yaşarken, yatağınızı kuytu bir bölge haline getirmek daima için iyi bir fikirdir. Anksiyeteye sahip olan kişiler kaygılarını rahatlatmak için ara sıra bir şeylere sarılmaya ihtiyaç duyarlar.

Horlama ve uyku apnesini azaltıyor

Uyku apnesi, bir kişinin sürükleyici nefes alamadığı için yaşadığı bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesi, sizi gece boyunca uyandırır. Bu yüzden asla dinlenmiş şekilde uyanamazsınız. Yastığa sarılma alışkanlığınız bu uyku bozukluğunu azaltmada fiziksel bir avantaj sağlıyor olabilir. Bir vücut yastığına sahip olmak; bütün vücudunuzu destekleyecek ve yanınızda uyumaya başlamanızı sağlayacaktır.

Kendinizi yalnız hissetmezsiniz

Yalnız olduğumuzda ve durumun bu şekilde olmasından bıktığımızda, bir yastığa sarılmak; yalnızlık hissini azaltmaya tezgâhtar olur. Bir yastığı kucaklamak, uyku esnasında duygusal rahat sunar. Bu uyku pozisyonu, aynı zamanda ilişkilerinizde ve aile hayatınızda bağlılığa ağırlık verdiğinizin bir işaretidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.