Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Zayıflamaya yardımcı 4 kuruyemiş

17.02.2021
194
Zayıflamaya yardımcı 4 kuruyemiş

Vitamin deposu olan kuruyemişler, bilhassa cildimiz ve sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler arasında yer alıyor. Kuruyemişler, ahenkli ve eksik miktarda tüketildiğinde tok tutma özelliği ile kilo vermeye yardımcı oluyor. Acıktığınız vakit yardımınıza koşan bir avuç kuruyemiş, sizi abur cubur alışkanlığınızdan kurtarıyor. İşte zayıflamaya tezgâhtar 4 kuruyemiş…

Fındık

B ve E vitamini açısından varlıklı olan fındık, kalsiyum ve magnezyum deposu. Kemik sağlığını korumada tezgâhtar olan fındık, yağ oranı açısından yüksek olsa da, her gün yarım avuç tüketilmesi gereken besinlerden.

Kestane

Demir ve lif bakımından zengin olan kestane, sindirime tezgâhtar olduğu için diyetlerde zahmetsizce yenebiliyor. C vitamini ve magnezyum açısından zengin bir gıda olan kestane, bununla birlikte kan sağlığını da koruyor.

Badem

Tok tutucu özelliği ile dinç atıştırmalıklar aralarında olan badem, E vitamini açısından çok varlıklı. Kabızlık sorununu engelleyen badem, yürek sağlığını da koruyor.

Ceviz

Antioksidan bakımından varlıklı olan ceviz, kolesterolü düşürmeye de destek ediyor. En dinç kuruyemişler aralarında birinci sırada gelen ceviz, tok tutucu özelliği ile acıktığınız süre imdadınıza koşuyor. Bilhassa kavrulmadan tüketilen ceviz, cilt sağlığı için de çok manâlı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.