Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

3 haftada göbek yağlarınızdan kurtulun

17.02.2021
176
3 haftada göbek yağlarınızdan kurtulun

Bölgesel kilolardan ve yağlardan kurtulmak ne değin güç olsa da katiyen imkansız değildir. Beslenme Uzmanı Ender Saraç’ın verdiği bu diyeti, 3 hafta uyguladığınızda istediğiniz ideal forma kavuşmanız fazla basit. Unutmayın, her perhiz kimsesiz tam netice vermez! Diyetlerinizi farklı alanlara yönlendirilmiş sporlar ile birleştirirseniz sonuca daha emin ulaşmanız muhtemel olacak.

mönü

Kahvaltı: Birer tane kabuklu edinmek koşuluyla yeşil elma ve sert şeftali tüketin.

Ara öğün: 2 parmak ölçüde ve taze dil peyniri

Öğle: Kesin derisiz olmak şartıyla 1 porsiyon ızgarada pişmiş tavuk, bol roka ve yeşil salata, taze soğan

Ara Öğün (Saat 3): 3-4 tane yulaflı bisküvi

Ara Öğün (Saat 5): 1 adet kabuklu edinmek koşuluyla yeşil elma

Akşam: Zeytinyağlı fasulye (4-5 kaşık), 1 dilim tam ekmek ve mevsim salatası

Gece: İçine tarçın da atılmış ılık ve yağsız veya az yağlı süt, 3-4 fincan rezene çayı, mısır püskülü, yeşil nehir, avakado yaprağı ve kiraz sapları karıştırılarak çay halinde içilecek.

Haftanın tek günü de bunları yapın

Sabahleyin kalkarken: 1 kadeh suyun içine 1 kaşık bal ve 10 damla değin limon koyarak için.

Sabahleyin sporu: Bol ter atabilmek için her sabahtan sıradan 35-40 dakika tempolu yürüyüşler yapın.

Sabah duşu: Spor yaptıktan sonradan her sabahtan ham ipek kese ya da kabak lifi ile basen, kalça, bel ve göbek bölgesini sert bir şekilde fırçalayın. Kekik yağı, susam yağı, melisa yağı ve biberiye yağı ile bu bölgelere masaj yapın.

Mekik hareketi

Sabahleyin ve akşam ellişer kere, karnımız acıyana değin mekik çekmek çok önemli. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabuk yanmasını sağlayacaktır.

Sopalı hareket

Sopayı ensemize dayadıktan sonradan ellerimizi de geçiriyoruz ve daha çok kalçadan hareketle yani kalçamızdan yukarısını sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket ile yan bölgelerdeki yağları yakmış olacağız.

Bel kasları için mekik hareketi

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan öteki taraftaki dizimize içten hafifçe ve hızlı hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. sonradan öteki taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın bağlı tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Tabi mekik hareketi

Sağınıza doğru uzanın, sağ elinizi sağ kulak üstüne değecek şekilde getirin. Sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Çabucak sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60 kez bunu tekrarlayın.

Popo hareketi

Sol dizin üzerine yatın, ayaklarınızı dikey koyun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırdıktan daha sonra aşağı indirin. Dizinizi fazla bükmemeye çalışın. Sonra aynı hareketi değişik tarafınızda yapın. Bu hareketin en az 30-40 kez yapılması zorunlu. Popo ve çevresinde oluşan yağlanmayı azaltır.

Yanlara esneme hareketi

Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza içten seri bir şekilde esneyebildiğiniz dek esneyin. Bu hareketi asgari 3-4 dakika tekrarlayın. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için yerinde bir hareket olmayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.