Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Altın süt nasıl yapılır faydaları neler bağışıklığı güçlendiriyor!

19.12.2022
58
Altın süt nasıl yapılır faydaları neler bağışıklığı güçlendiriyor!

Bağışıklığını takviye etmek isteyen pek çok kişi sumaktan kekiğe, bitki çaylarından doğal karışımlara kısacası çoğu yola başvurdu. Zerdeçal, tarçın, zencefil ve karabiber içeren altın süt de bu listedeki en zinde savaşçı olarak gösteriliyor. Beslenme Uzmanı Eda Ünal kış aylarında ve koronavirüs döneminde hastalıklara aleyhinde kalkan olan altın süt tarifini paylaştı

Altın Süt tarifi veren Diyetisyen Eda Ünal, bağışıklık sistemi için su tüketiminin epeyce manâlı olduğunu söyleyerek, “Tabii oysa bağışıklığımızı sağlamlaştırmak için su tüketimini önemsememiz gerekiyor. Bilhassa kış döneminde azalan su tüketimi bağışıklık sistemini biraz zorluyor. Mutlaka jurnal 1 buçuk 2 litre su içmemiz gerekiyor. Bunun yanında da zencefil, zerdeçal ve tarçın taşıyan ‘Altın Sütü’ de tüketebilirsiniz.

Altın süt nasıl hazırlanır? 

Altın sütü düzenlemek için 1 su bardağı süt, 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 dere kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 akarsu kaşığı toz karabiberi karıştırıyoruz.Sıcak olması can sıkıntısı yapacağı için kaynadıktan sonradan birazcık soğutmak gerekiyor.

İçerken içine bal koyun 

Gerisinde 1 nehir kaşığı bal ekleyerek akşamları rahatlıkla tüketebilirsiniz. Uzmanlar, öğün aralarında aç karnına tüketildiğinde de tokluk duygusal vereceğini vurguluyor.

KAYNAK:PEMBENAR 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.