Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Arı Sütü ve Faydaları

08.04.2021
196
Arı Sütü ve Faydaları

Asırlardır sağlık ve güzellik için kullanılan arı sütünden kozmetik endüstrisi yararlanıyor. Cildi yenileyen, kırışıkları gidermeye yarayan arı sütü saçı besleyip nemlendiriyor. Soğuk havalar, rüzgar gibi mevsim değişiklikleri saçları ciddi şekilde yıpratıyor. Güçsüzleşip sönükleşen saçlar daha kolay kırılıyor hatta dökülüyor. Bu nedenle kışın saçlara ayrı bir özen göstermek şart, bir de özel ürünler kullanmak… Son yıllarda kozmetik dünyasında doğadan ilham alan ürünleri öne çıkıyor. İçeriğinde sağlığa yararlı doğal maddeler bulunan kozmetikler çok daha kısa sürede sağlıklı sonuçlar veriyor.
Kozmetik dünyasının kullandığı doğal maddelerden biri de arı sütü. Sağlığa yararları uzun zamandır bilinen arı sütü benzersiz içeriğiyle mucizevi bir besin maddesi. Dünyaya geldiklerinde aynı genetiğe sahip kraliçe arı ve işçi arıyı birbirinden farklılaştıran tek şey arı sütüdür. Tüm yaşamı boyunca arı sütüyle beslenen kraliçe arının ömrü beş yıl, işçi arının ömrü sadece kırk gündür. Pek tabii kraliçe arının işçi arıdan 45 kat daha uzun yaşamasının nedeni olan arı sütünden kozmetik endüstrisinin de yararlanmaması mümkün değildi.

LO ’real ’in yeni piyasaya çıkarttığı Elseve Re-Nutrition Besleyici Bakım Ailesi arı sütünün, saçları besleme ve yüzeyini sürekli nemli tutma özeliklerinden yararlanıyor. Arı sütüyle zenginleştirilmiş ürünler özellikle kurumaya eğilimli ve kuru saçları besleyip dolgunlaştırıyor.

Besleyici gündüz bakımı KURU saçlar için yaratılan bu hafif dokulu, durulanmayan besleyici gündüz bakımı, saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapar. Kuru veya ıslak saçlara uygulanabilen ürün günlük kullanıma uygun ve durulanmasına gerek yok. Bu türden durulanmayan bakım ürünlerinin su kısıntılarında ne kadar kullanışlı olduğunu da hatırlatmak isterim. Düzenli kullanıldığında saçlarınıza dolgunluk, esneklik ve canlılık kazandırır.
Gece serumu
Bu, yenilikçi bir ürün. Geceleri siz uyurken saçınıza yoğun bir bakım yapıyor. Yeni silikon teknolojisi ile saç tellerinizi yumuşatan bu ürünle sabah kalktığınızda saçlarınız yenilenmiş ve hayat dolu olur. Ürünü akşamları bir-iki fındık büyüklüğü miktarında, kuru veya ıslak saçlarınızın tamamına uygulayın. Hızla emilen dokusu sayesinde, kullanımdan hemen sonra başınızı çekinmeden yastığa koyabilirsiniz.Yıkanmış, temiz ve nemi alınmış saça uygulanıp bir- iki dakika beklettikten sonra durulanan bu ürün saçlarınızı besler, yumuşak, parlak ve esnek olmalarını sağlar.
Arı sütünde protein ve vitaminler var
ARI sütü gerek sağlıklı gerekse hasta insanların beslenmesinde olduğu kadar cilt ve saç bakımında da son derece iyi sonuçlar veriyor. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için doğal besin olarak tercih edilen arı sütü yoğun antibiyotik kullanan, radyoterapi ve kemoterapi alanlar, enerji ihtiyacı olan sporcular ve gelişme problemi olan çocuklar için dünyada destekleyici besin olarak kullanılıyor.
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
Arı sütü, işçi arılar tarafından özellikle ana arıyı beslemek için kafa içi salgı ile yutak bezlerinden salgıladıkları, krem renkli, buruk lezzetle bir sıvı. İçeriğinde proteinler, glusidler, aminoasitler var. Ayrıca arı sütünde yüksek miktarda vitamin, mineral tuzlar ve oligo elementler de yer alıyor. Arı sütü hücre yenilenmesi, üretimi ve metabolizması üzerinde etkili olduğundan bütün dokulara canlılık, sağlık ve enerji veriyor.Arı ürünleri son yıllarda tüm dünyada daha çok kullanılmaya başlandı. Hücre yenileyici özelliğe sahip arı sütü besleyici ve nemlendirici gücü sayesinde saç ve cilt bakımında mucizevi etkileri bulunuyor. Doku ve cildi yeniler, deriyi gerginleştirici etkiye sahip arı sütü kırışıklıkları gideriyor, derinin yağ salgısını düzenliyor. Saçları besleyip nemlendiriyor.

Etiket Arı sütünde protein ve vitaminleri Güzelliğiniz için Yenileyici yoğun maske Arı sütüyle Gece serumu Arı Sütünün İnsan Sağlığındaki Önemi Arı sütünün faydaları

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.