Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Boğaz ağrısı için seri yardım: Zencefil-Sarımsak

17.02.2021
199
Boğaz ağrısı için seri yardım: Zencefil-Sarımsak

Boğaz ağrısı yaygın bir sorundur, ama çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. Yutkunma zorluğuna ve hatta tavır zorluğuna neden olabilir. Geçmeyen boğaz ağrıları durumunda mutlaka bir sağlık durumu profesyonelinden yardım olmak gerekir. Oysa evde hazırlayabileceğiniz kolay karışımlar da, boğaz ağrısıyla etkili bir şekilde savaşmanıza tezgâhtar olabilir. Bu durumdan kurtulmanızı sağlayacak özelliklere sahip farklı alanlara yönlendirilmiş malzemeler vardır. Boğaz ağrısına genelde soğuk algınlığı eşlik eder.

Bu yazıda, boğaz ağrısından kurtulma ve bununla birlikte soğuk algınlığı semptomlarını azaltabilecek kolay bir içecek hazırlama adımlarını öğreneceksiniz.

Boğaz ağrısı için süratli destek: Zencefil-Sarımsak

Bu içeceği sıralamak için sarımsak, zencefil, limon ve yeşil dere veya sıcak su gibi zahmetsizce ulaşabileceğiniz malzemelere ihtiyacınız var.

Sarımsak, enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahiptir. Limon, bağışıklığı artırabilecek ve yaygın soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilecek C vitamini ile doludur. Zencefil, öksürük ve boğazla ilgili sorunları çare etmek için yaygın olarak kullanılır. Antioksidanlar, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Yeşil dere, büyük bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca antienflamatuar özellikler içerir.

Hazırlanışı

Bu içeceği planlamak için yeşil çay hazırlamaya başlayın. Üstüne rendelenmiş zencefil ve iki minik ezilmiş diş sarımsak ekleyin. Bir kaşıkla ayrıntılarıyla karıştırın ve 2-3 dakika bekletin. Son olarak çeyrek limon sıkın. Bu sıcak çayı yudumlayın. Sonunda rendelenmiş zencefil ve sarımsakları da çiğneyebilirsiniz.

İçeceği sıralamak için diğer bir alternatif; birazcık su kaynatın ve aynı şekilde rendelenmiş zencefil ve içine iki minik ezilmiş diş sarımsak ekleyin. Bunları ekledikten sonradan 1-2 dakika kaynatın ve 1 dakika bekletin ve son olarak limon ekleyin. Benzer şekilde, zencefil ve sarımsağı çiğneyebilirsiniz.

Bu içecek size etkili sonuçlar verebilir. Sonuçları ayrım edene değin bu içeceği belirtilmiş aralıklarla deneyin. Şart epeyce şiddetli ise, tıbbi yardım alın.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.