Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Goji Beryy meyvesinin faydaları neler mutluluk meyvesi olarak biliniyor!

19.04.2021
57
Goji Beryy meyvesinin faydaları neler mutluluk meyvesi olarak biliniyor!

Halk Müziği arasında kurt üzümü olarakta bilinen goji berry’nin ne olduğunu biliyor muydunuz? Tibet’te mutluluk meyvesi olarak bilinen bu meyvenin insan sağlığına olan faydaları harika boyutta.  Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının çare edilmesinde kullanılan bu meyvenin bilinmez faydalarına gelin daima birlikte bakalım. 

 2000 takvim geçmişi olan meyvedir

Goji Berry kiminizin ismini çoğunlukla duyduğu kiminizin ise adını ilk kere duyduğu meyvelerden biridir. Ülkemizde kurt üzümü olarakta adlandırılmaktadır. 200O takvim geçmişi olan bu doğaüstü bitki bilhassa Çin’de hap yapımında kullanılmaktadır. 

Sevinç meyvesi olarak biliniyor

Tadı mayhoş ve kiraza yakın bir tadı olan bu meyve Tibet’te mutluluk meyvesi olarak biliniyor. Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde kullanılan meyve metabolizmayı da hızlandırarak kilo vermeye muavin olmaktadır. Goji Berry içerisinde bolca krom, kalsiyum ve magnezyum mineralleri bulundurmaktadır. 

Böbrek sağlığını koruyor

Goji Beryy meyvesinin birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları; Böbrek sağlığını korumaktadır. Testesteron seviyesini yükseltir, cinsel fonksiyonları düzenler, Doğurganlığı artırır.Kolesterol seviyesini düzenler.Lipit peroksidasyonunu önler. Kilo kaybını hızlandırır

Tansiyonu dengeliyor 

Tansiyonu dengeler. Kanı temizler. Hafızayı güçlendirir. Halsizlik ve takâtsizlik gidericidir.Uykuyu düzenler

Kan şekerini düzenliyor 

Kan şekeri düzensizliğine faydalıdır. Antosiyaninlerden zengindir, yürek fonksiyonlarınızı düzenler. Gece körlüğüne karşı faydalıdır. Makula dejenerasyonunda artı etkileri bulunmaktadır. Menopoz sıkıntılarını hafifletir

Azı karar birçok zarar! 

Her şey gibi bu meyvenin de fazlası zararlıdır. Goji Berry zayıflamaya yardımcı olduğundan nedeniyle fazla artı tüketilmemesi gerekemektedir. Bilhassa şeker hastalığı hastaları ve şeker hastalığı ilaçları kullanan şahısların bu meyveyi asla tüketmemesi gerekiyor. Çünkü bu meyve ilaçların etkilerini azaltmaktadır. bununla beraber çok pozitif tüketilmesi durumunda hipertansiyona yol açmaktadır. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.