Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kola içmenin zararları nelerdir?

29.11.2022
56
Kola içmenin zararları nelerdir?
Her gün kola içmenin vücutta oluşturduğu hasarlar şahane! İçmeden önce bir kere daha düşünün…
Kanser riski

Kolanın geldiği plastik şişelerdeki benzen, kansere neden oluyor. Kanser riskinin önüne geçmek için doktorlar kola tüketiminin maksimum haftada bire düşürülmesi gerektiğini söylüyorlar.

43972_6.jpg
Dental erozyon

Kolanın pozitif asitli ve şekerli olması diş sağlığını negatif etkiliyor. Çürüklere ve dental erozyonlara neden olan kola ve sanki gazlı içeceklerin vücuttaki vitamin seviyesini düşürmesi kalsiyum seviyesinin azalmasını tetikliyor ve diş kayıpları görülüyor.

43972_1.jpg
Stres

Koladaki kafein uyku sorunlarına ve neticede strese niçin oluyor. Bir şişe kola büyük bir bardak koyu kahve dek kafein içermekte. Hem kolanın bağımlılık marifetli özelliği kanıtlandı yani tüketimi azaltıldığında baş ağrısına niçin oluyor.

43972_2.jpg
Obezite

Fazla kilolardan bahsettiğimizde, nasıl göründüğünüz yok nasıl hissettiğiniz önemlidir. Fazla kilolar kimsesiz sorun yaratmasa da şişman almak, bağışıklık sisteminizi düşürerek eklemlerinize ve kalbinize zorlama yapar.

43972_3.jpg
Cilt sorunları

Her gün kola içmek, cildi sigara içmek dek etkilemekte. Gazlı meşrubat tüketimi zamanla ciltte kırışıklıklara neden oluyor. Keza gazlı içecekler, egzamaya, kuru cilde ve akneye niçin oluyor.

43972_4.jpg
Kalp ve damar hastalıkları

Kötü kolestrolü arttıran kola ve yarı gazlı içecekler, kalp krizi riskini de arttırıyor.Her gün 1 kutu kola içmek yüksek kan basıncına neden olarak yürek krizini tetikliyor. Hem kola içenlerde alıcı 2 şeker hastalığı geliştirme riski artıyor.

43972_5.jpg
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.