Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kuşburnu çayının faydaları ile sağlık durumu bulun!

09.12.2022
58
Kuşburnu çayının faydaları ile sağlık durumu bulun!
Kuşburnunun hastalıklar üzerindeki fantastik etkileri var. Sağlığınızı korumak için bu çayın faydalarından yararlanın!

Kuşburnunun hazırlanışı

Bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı ince doğranmış kuşburnu kabuğu eklenerek 15 dakika demlenir. Süzülerek ve günde üç bardak içilir.

22301.jpg

İçeriği

Yüksek oranda C vitamini ve mineral maddeler açısında yüksek oranda fosfor ve potasyum içerir.

A vitamini olan karoten, B1 B2, E ve K vitaminleri de içermektedir. Mineral madde yönünden de varlıklı olup yapısında sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, mangan, bakır, çinko gibi katyonlar yanında, sülfat, klorür, nitrat gibi anyonlar da bulunmaktadır.

22293.jpg

Ayrıcalığı

Vitamin ve minareler bakımından oldukça zengin olan kuşburnunun, insan sağlığına zararlı hiçbir pestisit ve ağır metal içermemesi önemi daha da artırıyor.

22294.jpg

Kemikler

Dokulardaki sertleşmelere ve kemik erimesine aleyhinde tedavide, kireçlenmelerde, siyatiklerde, romatizmada ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde,  kemik kırılmalarında, raşitizmde, vücudun bono dokularını güçlendirmede etkilidir.

22295.jpg

Bulaşıcı hastalıklar

Bulaşıcı hastalıklarda, profilaksi ve C vitamini eksikliğinin tedavisinde, alev, genel yorgunluk sırasında ve immün sistemin güçlendirilmesinde destekçidir.

22296.jpg

Sindirim sistemi

Gastrik spazımda, gastirik asit eksikliğinde ve ülserden kaynaklanan şişkinliğin önlenmesinde, bağırsak hastalıklarında ve ishalin önlenmesinde, genel enfeksiyonlar, kabızlık, safra kesesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarında, hemoroit tedavisinde, sindirim sistemimizde bulunan bazı asalak yapıların atılımını kolaylaştırmada etkilidir.

22297.jpg

Kan hastalıkları

Kanser ve bir takım rahim hastalıklarında, kanamalarda, gebelik dönemindeki kramplarda ve menopoz tedavisinde, kanı inceltme, kan devir daimini hızlandırmada ve toksinleri çözmede, farklı alanlara yönlendirilmiş kanamalarda (hemorojik diatez), kansızlıkta, ve kanı temizlemede yardımcıdır.

22298.jpg

Tansiyon

Tansiyonu düzenlemede, karaciğer iltihabını gidermede, diyabette kan şekerini düzenlemede, safra kesesi taşlarının önlenmesinde, gut hastalığında, ürik asit metabolizma bozukluklarında etkilidir.

22299.jpg

Gözler ve grip

Gözleri kuvvetlendirmede ve gece körlüğünü önlemede (göz banyosu biçiminde),  grip, sekresyonun azaltılmasında, solunum yolları enfeksiyonunda ve öksürük tedavisinde, iştah açmada, idrak yeteneği ve beyin fonksiyonlarını güçlendirmede, stresin azaltılmasında etkin olduğu bilinmektedir.

22300.jpg
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.