Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Lifli beslenerek yaza formda girin

17.02.2021
216
Lifli beslenerek yaza formda girin

Zayıflama diyetlerinin temeli olan liften zengin yaz meyve ve sebzeleriyle ayrıca sevinçle perhiz yapar, hem de sağlıklı beslenirsiniz. Semizotu, kabak, enginar, erik, kiraz, karpuz ve dut yiyerek rengarenk beslenin ve kilolarınızdan kurtulun

Lifli beslenme tüketimi zayıflama diyetinin esas gereklerinden biri. Yaz ayları da varlıklı lif kaynakları olan sebze ve meyvelerin bol olduğu dönem.

Yazla beraber diyete olan alaka de artıyor. Kışın kaban ve kazaklarla kapatılan fazla kilolar yazın kıyafetler inceldikçe ortaya çıkıyor. Bu durum da insanda seri bir şekilde kilo verme ricası doğuruyor. Yazın perhiz yapmanın güzel tarafı renkli bir besin programınızın olabilmesi.

Neler tüketmelisiniz

Yazın kabak, taze fasulye, börülce, enginar, dolmalık biber, brokoli, marul, iç bakla ve salatalık rahatlıkla tüketilebilir. İçerdikleri vitamin, mineral ve lif baştan sona sebzeler bağışıklığı güçlendirir, enerji oluşumunu destekler, tokluk verir ve bağırsak hareketlerini düzenler. Fakat yerken kızartılmamaları ve buharda pişirme gibi dinç yöntemlerle hazırlanmaları önerilir.

Yaz ayları meyve açısından da varlıklı. Perhiz esnasında yeşil erik, kayısı, kiraz, kavun, karpuz, dut, incir, şeftali, nektarin, armut ve vişne seçim edilebilir. Meyvelerin hoş tatlarının yanı sıra cildi gençleştirme ve bağırsakları çalıştırma gibi o kadar fazla olumlu etkisi de vardır. Ama tüketim miktarları önemlidir. Gereğinden fazla yenilen meyve, hem kilo artışına sebep olur keza de kanda trigliserit düzeyinin yükselmesine yol açar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.