Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Müftüoğlu açıkladı 10 sağlıklı meyve!

28.11.2022
60
Müftüoğlu açıkladı 10 sağlıklı meyve!
Meyvedeki fruktoz öteki fruktozlara, özellikle mısır nişastasından elde edilen fruktoza hiç benzemiyor. Çünkü o fruktoz meyvelerde diğer öyle çok sağlık durumu mucizesi ile birlikte bulunuyor diyen Müftüoğlu sağlıklı 10 meyveyi açıkladı!
Hünnap
Hünnap her şeyden önce A ve C vitamini zengini. Ayrıca içinde bol miktarda kalsiyum ve magnezyum da var ancak bu ikili kemiklerin ve damarların vazgeçilmezi.
Ayrıca kuvvetli posa yapısı nedeniyle kabızlık problemine de çözüm üretebiliyor. Hünnapın bağışıklığı güçlendirdiği belirtiliyor.

43389_9.jpg
Elma
Elma enerjik bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı. bol miktarda posa, C ve K vitamini ve bir takım B vitaminlerini bünyesinde barındırıyor. Keza çok kayda değer bir antioksidan olan kuvarsetinden de çoook varlıklı. Kuvarsetin elmanın bilhassa kabuk bölümünde bol bulunuyor. böylece tamamen yıkanmış bir elmayı kabuğu ile birlikte yemek yemek daha yararlı.
Yine bir öteki kayda değer doğal kimyasal pektin de elmada oldukça çok yer alıyor. Pektin, etkili bir kanser savar. Ayrıca bağırsaktaki “iyi bakterileri” yani “probiyotikleri” besleyen bir prebiyotik beslenme.

43389_1.jpg
Limon
Bilinen en dinç C vitamini kaynaklarından biri. Bilinen en zinde alkalen besinler arasında da tekrar o var! Suyundaki sitrik asitin böbrek taşlarının önlenmesi ve tedavisinde etkin olabileceği biliniyor.
diğer taraftan ılık bir kadeh suya eklenen limon kan yağlarının ve basıncının dengelenmesinde, yürek sağlığının desteklenmesinde de işe yarayabiliyor. Bir Takım araştırmalarda yapısındaki bileşenlerin kilo almayı önleyebileceği de ileri sürülmüş. Kısacası “harika meyveler” listenize limonu da ekleyin.

43389_2.jpg
Nar
Nar mükemmel bir antioksidandır. üstelik çekirdeğindeki omega-5 yağı da (purnisik asit) çok iyi bir doğal ilaç. Narın vitamin ve mineral gücü de epeyce pozitif. Kısacası “meyvelerin kralları” takımında nara da yer atamak boynumuzun borcu.

43389_3.jpg
Karpuz
A ve C vitaminlerinden zengin. Tıka basa kırmızı mucize likopen doymuş. Kırmızının bittiği yerdeki beyaz bölüm ise damarlarınızın ya da cinselliğinizin dostu sitrulin kaynıyor.Karpuzun karetenoidlerden ve kukurbitasin E’den de varlıklı olduğunu bir kenara not edin ve kukurbitasin E’nin antitümör bir madde olduğunu da o notun yanında ekleyin.

43389_4.jpg
Zeytin
Zeytin bir meyvedir ve içindeki su dünyanın en nefis ve en yararlı yağını da içerir. Kalp hastalıklarından korunmada, kronik iltihapları önlemede, başta meme kanseri elde etmek üzere bir takım kanserlerle mücadelede olağanüstü işlere imza atar.
Zeytinde sadece zeytinyağı değil. Fazla zinde bir takım antioksidanlar da var. Özellikle siyah zeytin bir antioksidan deposu. Zeytinin demir, bakır, kalsiyum ve E vitamininden de varlıklı olduğunu bir kenara not edin.
Özeti şudur:
Yalnızca kahvaltılarınızı yok, öğle ve akşam yemeklerinizde salatalarınızı zeytinle zenginleştirin.

43389_5.jpg
Muz
Sadece doğaüstü yüksek potasyum içeriği bile onu hemencecik “imtiyazlı meyvelerden biri” haline getiriyor. bir de benzeri olgun yeşil sarı muz çok kuvvetli bir prebiyotik. bununla birlikte tokluk duygusal de veriyor. Kan şekerinin kontrolünü iyileştiriyor. Nedeni tam olgunlaşmamış dönemde dayanıklı nişastadan varlıklı bir yapı içermesi. Kısacası muzu öyle tamamen olgunlaştırıp yemenin pek bir anlamı yok. Muzun, özellikle B vitamininden ve sağlığa faydalı posalardan özellikle da pektinden zengin olduğunu da hatırlatalım.

43389_6.jpg
Portakal
Portakal da greyfurt ve limon gibi enerjik bir flavanoid ve karetenoid kaynağı. Onun da sitrik asitten zengin yapısı böbrek taşı riskini azaltabiliyor. C vitamini zenginliği ise bağışıklığı destekliyor, demir emilimini kolaylaştırarak kansızlık problemini önleyebiliyor. Portakalda çokça tiamin ve folat gibi vitaminler de var.

43389_7.jpg
Trabzon hurması
Trabzon hurması fazla güçlü doğal molekülü barındıran bir meyve. Karetenoidlerden, vitamin ve minerallerden ve natürel fakat posa yapılarından fazla ama çok zinde. Bilhassa karetenoid gücü bu konuda böylece ünlü olan mangoyu kuşkusuz yolda bırakır.

43389_8.jpg
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.