Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Salatalık erkekler için çok yararlı.

16.02.2021
210
Salatalık erkekler için çok yararlı.

Nat Hawes salatalık içerisindeki “citrulline” maddesinin sertleşme sorununun çözümü olduğunun altını çizerek, erkeklerin bol bol salatalık tüketmelerini tavsiye ediyor.

‘Nature Cures’ (Doğa İyileştirir) kitabının yazarı Nat Hawes, ahenkli olarak salatalık tüketen erkeklerin iktidarsızlık sorunu yaşama riskinin büyük ölçüde azaldığını belirtti

İngiltere’de geçtiğimiz sene satışa sunulan ve ‘en çok satan kitaplar’ listesine giren ‘Nature Cures’ (Doğa İyileştirir) kitabının yazarı Nat Hawes, ahenkli olarak salatalık bitiren erkeklerin iktidarsızlık sorunu yaşama riskinin büyük ölçüde azaldığını belirtti.

 

Salatalığın içerisinde yer alan ‘citrulline’ bileşiğinin kan dolaşımını geliştirerek kan damalarını rahatlattığının altını çizen meşhur beslenme uzmanı, “Salatalık ‘citrulline’ zengini bir besin.

 

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bol bol salatalık tüketmesini öneririm” ifadelerini kullandı.

 

SERTLEŞME SORUNU NEDİR?

 

 

 

Sertleşme sorunu, cinsel ilişki için zorunlu sertleşmeyi başlatamama veya sürdürememe durumunun aralıksız veya tekrarlayan şekilde olmasıdır.

 

Bu problem, yaşam biçimi ve kullanılan ilaçların etkisiyle oluşabileceği gibi penisin sertleşmesi için gereken kanı taşıyan damarlarda oluşan sorunlar neticesinde de meydana gelebilir.

 

Sertleşme sorunu kimlerde görülür?

 

* 40 yaş üzeri erkekler

 

* Diyabet (şeker) hastaları

 

* Prostat kanseri ameliyatı olan hastalar

 

* Yürek ve Damar Hastaları

 

* Kolestrol ve yüksek tansiyon hastaları

 

* Birtakım ilaçların yan etkilerine emrindeki

 

* Aşırı kilosu olanlar

 

* Alkol ve sigara tüketenler

 

* Psikolojik sorunu olanlar

 

 

 

“SERTLEŞME SORUNU SADECE CİNSEL BİR SORUN DEĞİL!”

 

 

 

Yapılan çalışmalarda özellikle 55 yaşından minik erkeklerde ortaya meydana çıkan sertleşme sorununun, kalp hastalıklarını 5 kat arttırdığı ortaya konmuştur.

 

Erkeklerde sertleşme sorunu sadece cinsel bir problem olmakla kalmayıp aynı zamanda vücudun risk habercisidir. Kalp damar hastalıkları ortaya çıkmadan önce öyle fazla hastada sertleşme problemi başlayabilmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.