Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Seri kilo devretmek saçlarınızı dökebilir

18.02.2021
207
Seri kilo devretmek saçlarınızı dökebilir

Böylece çok insanın davacı olduğu saç dökülmeleri, kalıtımsal yatkınlık, hormonal değişimler, gerginlik gibi çoğu nedene ast olarak gelişebiliyor. bununla birlikte seri kilo belirlemek için yapılan diyetler de saçların zayıflamasına ve dökülmesine yol açıyor. Vücudun aniden kilo kaybetmesi, vücuttaki vitamin ve minerallerin azalmasına ve saç köklerinin zayıflamasına niçin oluyor. Herhangi bir diyetisyen yokluğunda yapılan bu diyetler, saçların gereklilik duyduğu vitamin ve minerallerle beslenmesini engelliyor. Bunun sonucunda da yetkisiz ve dengesiz beslenmeye emrindeki olarak saçlar dökülmeye ve seyrelmeye başlıyor.

Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Medikal Direktörü İbrahim Çevik beslenme alışkanlıklarının saçlar üstünde yaşamsal rol oynadığını belirterek şu bilgileri veriyor:,

‘Saç sağlığı vücut sağlığımızın en büyük göstergelerinden biridir. Vücudumuzun yaşadığı ani değişikliklerden saçlarımız da ciddi oranda etkilenir. Bu noktada ani kilo kayıpları vücutta saç için gerekli olan vitamin, mineral demir gibi böylece fazla bileşenin azalmasına yol açar. Saç sağlığı için manâlı bileşenlerin vücutta eksik olması saçın beslenememesi ve buna tabi olarak saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Sağlıklı ve dinç saçlar için kişinin mutlaka demir, çinko ve biotin bakımından varlıklı, ve dengeli bir gıda programına sadık kalması gerekir.’

Dinç bir diyet muhtemel

Kilo vermek vücudu bütün vitamin ve minerallerden uzakta tutmak anlamına gelmediği gibi, dengeli beslenerek de istenilen oranda zayıflamak mümkündür. Bu noktada bir diyetisyen kontrolünde edinmek, dinç bir şekilde zayıflamanıza ve vitamin, mineral anlamında vücudunuzu korumanıza muavin olur. bununla beraber diyeti doktor tavsiyesi olmadan kendi araştırmalarınız ile yapmanız cisim sağlığınız için büyük tehlike oluşturur. Her bünye öbür olduğu için, kilo verme şekli de ayrı olacaktır. Bu yüzden diyetisyen ile planlama yaparak dinç bir şekilde kilo vermeniz daha faydalıdır.

Dinç saçlar için

Saç sağlığının dengeli ve uyumlu beslenme ile aracısız bir ilişkisi bulunuyor. Bolca tüketilen sebze ve meyveler saç sağlığınızı diyet sırasında da koruyor. bununla birlikte protein ve vitamin ağırlıklı gıda saçlarınızın güçlenmesi ve saç köklerinin kalınlaşması açısından epeyce önemlidir. Bu noktada www.estecenter.com uzmanları da demir, B12 ve Omega 3 vitaminlerinin saçlar için yaşamsal önem taşıdığını vurgulayarak, saç dökülmesinin önlemek için mutlaka bu vitaminlerin vücuda alınması gerektiğini belirtiyor. aynı zamanda kırmızı et, somon balığı, yeşil yapraklı sebzeler, peynir, yumurta ceviz gibi besinlerin mutlaka uyumlu olarak tüketilmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.