Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sosyal uzaklık korunarak denize girilebilir

17.02.2021
213
Sosyal uzaklık korunarak denize girilebilir

Koronavirüsün su aracılığıyla bulaşmasına dair bir kanıt yok. Buna rağmen koronavirüs olmuş bir kişinin havuz veya deniz kullanımı esnasında damlacıklarının suya geçmesi tehlike oluşturabilir.

Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Arzu Taşkınoğlu, virüs tehlikesinin bitmediğini, havuz veya denize girmek için acele edilmemesi gerektiğini söyleyerek uyarılarda bulundu.

Sosyal mesafeyi koruyun

Havuzda veya denizde sosyal mesafenin mutlaka korunmasının altını çizen Dr. Taşkınoğlu, “Kimseyle 2 ya da 3 metreden daha fazla yakınlaşmayarak denize ya da havuza girilebilir. Virüsün tehlikesi bitmedi. Havuz hijyen açısından daha iyi olabilir. Çünkü içerisinde klor var ve klorun virüsleri öldürme ihtimali daha yüksek. Deniz tuz su olduğu için öldüreceğini zannediyoruz ancak denizdeki tuzlu su virüsü öldüremeyebilir aksine varlığını sürdürmesine sebep olabilir. Denizin şöyle bir avantajı olabilir; sizin sosyal mesafeyi çok daha kolay korumanızı sağlayabilir. Eğer fazla istiyorsanız, havuz ilk temizlendiği anda ve abes olduğu zamanda kimsesiz girmeniz daha sağlıklı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.