Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bağırsağından yeni bir mesane yapıldı

05.05.2021
176
Bağırsağından yeni bir mesane yapıldı

Mesane kanseri hastası olan elektrik teknisyeni Kemal Kara ’ya, Prof.

Mesane kanseri hastası olan elektrik teknisyeni Kemal Kara ’ya, Prof. Dr. Taner Divrik tarafından reelleştirilen operasyonla bağırsaktan yeni bir mesane yapıldı. Dr. Divrik, “İşlemde hastamızın mesanesini çıkarttık. Hastanın bağırsağından aldığımız 40 santimetre uzunluğundaki parçayla yeni bir mesane yaptık” dedi.
Aydın Şehir Sağlık Müdürlüğünde elektrik teknisyeni olarak vazife yapan Kemal Kara 55, mesane kanseri tanısı aldıktan sonra rehabilitasyon yollarını aramaya başladı. Kanserin adaleye geçmesi sebebiyle mesanesinin alınması gereken Kara, Bevliye Uzmanı Prof. Dr. Taner Divrik ’e erişti. Yapılan tetkik ve muayenelerin ardından Dr. Divrik, operasyonu planladı. İzmir ’de özel bir sağlık kurumunda hakikatleşen operasyonda Dr. Divrik ve takımı, hastanın bağırsağından aldıkları 40 santimetre uzunluğundaki parçayla yeni bir mesane yaptı.
Operasyon sonrası çay sevinci
Operasyon evvelinde hastasına operasyonun birinci gününde beraber çay meşrubatız dediğini aktaran Dr. Divrik, “Hastanın bağırsağından 40 santimetrelik kısmı alarak yeni bir mesane yaptık. Yeni mesane ortotopik tekniği ile yapıldı ve daha önceki natürel yerine yerleştirildi. Hastanın en büyük hevesi operasyondan sonraki gün çay içmekti. Hastamızla beraber operasyondan sonraki birinci gün çay içtik. Dördüncü günde de hastamız meselesiz taburcu edildi” biçiminde konuştu.PARTNER Bu nasıl moda?Gün içinde uykunuz varsa, sabahları başınız ağrıyorsa dikkatMeme kanserinde BRCA testi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.