Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bu besinlerle inatçı kilolara veda edin

17.02.2021
202
Bu besinlerle inatçı kilolara veda edin

Keza güzel olmak ayrıca de sağlıklı bir şekilde zayıflamak için perhiz listenize bu besinleri eklemek menfaat sağlayacaktır. Düzenli ve kararında tüketildiği süre yağ yakımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Bu besinlerle daha seri kilo verebilirsiniz.

Elma sirkesi

Bu doğal mahsul, daha basit bir şekilde yağ yakmanıza muavin olarak kilo verdirir. Elma sirkesinde bulunan asetik asit vücutta pozitif kilolarla savaşılmasına asistan olur. Doğal detoks, temizleme ve şifa sağlar.

Zeytinyağı

Zeytinyağının kilo vermeyi özendirme etmesini sağlar. Özellikle hareketsiz kalan bağırsaklar kilo almaya meyillidir. Bu unsurları ortadan kaldıran zeytinyağı, kilo vermeyi kolaylaştırır. Aç karnına bir kaşık içmek buna tezgâhtar olur. Eğer hoşunuza gitmezse salatalarınıza ya da çorbanıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca cilde uygulandığında kusursuz bir bronzluk sağlar.

Meyve

Çilek, ağaççileği, yaban mersini kilo verme çabalarınızı hafifletir. Lezzetli olmakla beraber tokluk şehvetli verir.

Domates

Diyet listenizde domatesin olduğuna muhakkak olun. Domatesler tokluk duygusal verir. Kanınızdaki yağ miktarını azaltır. Domates suyu yapabilirsiniz ( yemeklere ekleyince çok lezzetli oluyor) ya da salatalarınızda bol bol tüketebilirsiniz.

Kinoa

Kinoa son dönemlerin en gözde besinlerindendir. İştahı denetleme eder. bununla birlikte yağ yakımını hızlandırır. Düşük kalorili ve yüksek lifli bir besindir. Proteinler, antioksidanlar ve demir, çinko, selenyum ve E vitamini gibi öteki gıda maddeleri içerir.

Avokado

Çoğu birey bu meyveyi lezzetinden ziyade kilo vermede etkisi fazla pozitif olduğu için tüketiyor. Açlık hissini ciddi derece azaltıyor. Ama yağlı bir meyve olduğundan aşırıya kaçmadan tüketmekte menfaat var.

Ceviz ve Badem

Her ikisi de yüksek bir omega-3 ve protein konsantrasyonuna sahiptir. Keza, badem şekeri kontrol etmenize ve metabolizmanızı etkinleştirmenize muavin olur. Salatalarınıza biraz ceviz katabilirsiniz. Gün içinde acıktığınız zaman yiyebilirsiniz.

Karpuz ve kavun

İkisi de şişkinliği önler ve içeriğinde su oranı yüksek olduğundan vücudunuzun su ihtiyacını da giderir. Potasyum açısından varlıklı bir besindir. Kalorisi düşüktür. Yaz aylarında gönül rahatlığyla tüketebilirsiniz.

Deniz ürünleri

Mükemmel bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Eğer denize yakın bir yerde yaşıyorsanız ekstra şanslısınızdır. Taze deniz ürünleri bulmak için fazla mücadele sarf etmenize lüzum kalmaz. Taze deniz ürünleri fazla yağ birikimini önlemenize yardımcı olur. Doymamış yağlar içeriz.

Turunçgiller

Meyvelerin c vitamini açısından ne dek varlıklı olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Bu da insülin seviyelerini düşürür ve daha seri sindirilir. Yemeklerinize portakal, greyfurt ve limon suyunun ekleyebilirsiniz.

Muz

Irk aralarında kabızlığa niçin olduğu söylense de ahenkli tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırır ve kilo verme savaşını kazanmaya asistan olur. Muzlar büyük bir potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vitamin kaynağıdır. Ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Keza çoğu sağlıklı muz tatlısı yapabilirsiniz.

Elma

Elmalar vitaminler ve antioksidanlar açısından zengindir, bu yüzden karın yağlarını yanmak için ideal bir yiyecektir. Fark edilebilir sonuçlar elde etmek için günde en az 3 elma yiyin. Aç karnına elma dilimleri ile bir elma veya yulaf ezmesi yerseniz, sihirli etkisi ikiye katlayabilirsiniz.

Yeşil kahve

Yeşil kahve çekirdekleri klorojenik asit içerir , bu da gastrointestinal sistemdeki şekerin emilimini azaltır, dolayısıyla biriken yağları yakar. Dahası, bu asit karaciğerinizin metabolik aktivitesini uyarır ve daha pozitif yağ yakılmasını sağlar. Sabahları aç karnına bir fincan yeşil kahve içebilirsiniz ve yakında karnınızda olumlu değişiklikler göreceksiniz.

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.