Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Mumiyo nedir faydaları nelerdir kemik dokularını yeniliyor!

29.11.2022
69
Mumiyo nedir faydaları nelerdir kemik dokularını yeniliyor!

Mumiyo nedir? Mumiyonun faydaları nelerdir? Bu madde dağların gözyaşları olarak adlandırılmakta ve sadece dağların yüksek kesimlerinde ve mağara içlerinde yer alan bir maddedir. Mmumiyonun insan sağlığına olan faydalarını biliyor muydunuz? İşte mumiyonun saymakla sonsuz faydaları! 

DAĞLARDA VE MAĞARALARDA BULUNUYOR 

Mumiyo maddesi 3 bin yıllık geçmişe sahiptir. Nebati tıpta kullanılan bu madde Uzakdoğu’dan Ortadoğu’ya değin yayılmıştır. Dağların yüksek kesimlerinde ve mağaraların içerisinde yer alan bu madde koyu kahve ve siyah tortuldur.

SAĞLIĞA FAZLA YARARLIDIR 

Dağdaki bitkilerin zamanla doğal oluşumlara uğrayarak sertleşmesi ile meydana kazanç. Toprak, taş ve yağmurda bulunan vitamin ve minerallerin bulunduğu bu madde çoğu hastalığa iyi gelir. 

ROMATİZMA HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILMIŞTIR 

Çok eski çağlarda kemik,eklem ve romatizma gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde kullanımı ise daha fazla diş macunu ve krem yapımı alanlarındadır. 

İÇERİSİNDE BİR ÇOK VİTAMİN BULUNMAKTADIR

85′ den pozitif mineral, amino asitler, A, B, C ve P vitaminleri bulunur. Keza kobalt, bakır, nikel, demir, çinko, manganez, krom, sodyum, potasyum, magnezyum, kadmiyum, bizmut, molibden gibi elementler de içermektedir.

HASARA UĞRAMIŞ KEMİK DOKULARINI YENİLER

Hasara uğramış kemiğin dokularını yeniler. Bilhassa kırılmış kemiklerin daha çabuk yanmasına muavin olur. Kemik erimesi gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır.Bağışıklığı yenileyen dinç bir etkiye sahip olan bu madde bununla beraber beyin fonksiyonlarının sağlığını da koruyarak gerginlik, amnezi,depresyon gibi ruhsal hastalıkların yanı sıra dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklara da iyi kazanç. 

YARA İZLERİNİ İYİLEŞTİRİR

Metabolizmanın hasara uğramış hücrelerini harekete geçirerek vücutta oluşan lezyonların daha süratli iyileşmesini sağlar.  Özellikle karaciğerin toksinlenmesini engelleyerek deri sağlığını destekler.Yanık, tahriş ve yara izlerinin hızla iyileşmesine yardımcı olur.

KANSERLİ HÜCRELERİN OLUŞUMUNU ENGELLER 

Diş sararması ve diş enfeksiyonları gibi hastalıkları ortadan kaldırarak ağız sağlığını korur. Yapılan araştırmalarda bağışıklığı güçlendirdiği için kanserli hücrelerin oluşumunu da engellediği ortaya çıkarılmıştır. Son yıllarda bu maddeden elde edilen maske ise cildi yenileyerek yaşlanmasını önler. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.