Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sigarayı vazgeçersek yemekten lezzet alırız

18.04.2021
218

Nikotine bağlılık, besine dinlediğimiz açlığa eş. Ancak birbirine ters, yanıltıcı bir eşliktir bu: 1 Besin; sıhhat, enerji, haz verir ve yaşamımızı uzatır. Tütün ise sıhhatimizi perişan …

Nikotine bağlılık, besine dinlediğimiz açlığa eş. Ancak birbirine ters, yanıltıcı bir eşliktir bu:
1 Besin; sıhhat, enerji, haz verir ve yaşamımızı uzatır. Tütün ise sıhhatimizi perişan eder, mutsuzluğa ve hastalıklara yol açarak ömrümüzü kısaltır.

2 Gıdaların tadı hoştur, açlığımızı doyurmak güzel bir duygudur; ama kanser yapan, iğrenç kokan dumanları içimize sürüklemek netlikle güzel olmayan bir tecrübedir.

3 Yemek yemek açlığa neden olmaz, bütün tersine tatmin eder. Daimi bir tatmin vermemesi, yemek yeme zevkini yaşamımız süresince yaşamamızı sağlar. İlk sigaramızsa tatmin şöyle dursun, yenilere gereksinim doğurur.

Her bir sigara kolisinin yol açtığı sıhhat hasarı 45 Yeni Türk Lirası ’dir. Sigarayı ayrılıp atmak en anlamlı ve en uslu yoldur.

Tiryakilerin yaşamında stres hiç eksilmez, zira strese neden olan bizzat sigaradır.

İçilen her sigara, yenilerini tutku ettirir. Tek tatmin yolu, onu vazgeçmektir.
Kendi sigara içmemizi inceler ve başkalarını gözlersek sigara içmekten gerçeğinde pek bir zevk almadığımızı, son derece zevk alabileceğimiz bir gidişattan da sigara içtiğimiz için zevk alamadığımızı görürüz.

Yaşamdan daha fazla neşe almamız için de sigarayı terk etmemiz gerekir.

Sigarayı vazgeçmiş bir hayli şahısla konuştum, inanın ehemmiyetli bir kesimi, sigarayı kendi varsayımlarından çok daha basit vazgeçmişlerdi.

46 milyondan fazla Amerikalı erişkin – Sigara içmekte olanların neredeyse yarısı- sigarayı vazgeçmeyi muvaffak olmuştur. Biz de vazgeçebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.