Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Perhiz yaparken bu hatalara düşmeyin

17.02.2021
199
Perhiz yaparken bu hatalara düşmeyin

sosyal medya kanalları artmaya başladıkça diyetler de çeşitlenmeye, şahsi diyetler yerini ‘arkadaşım yapmış, inanılmaz kilo vermiş’ diye kulaktan dolma bilgilerle yapılan ve yanlışlar içeren diyetlere bırakmış durumda.

Besin ve Perhiz Uzmanı Elif Karacanoğlu diyet yaparken uyarı edilmesi gerekenleri açıkladı.

Atıştırmayın

Gerçekte ara atıştırmalar dinç tercihler yapıldığı sürece çok içten bir hareket olacaktır. Kan şekerinizi düşürmeden ceviz, badem, fındık, meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklarla diyetinizi daha doğru yürütebilirsiniz.

Tabağınızdaki yemeği bitirin

Yediğiniz yemek değin bu yemeğin porsiyonu da önemlidir. Özellikle dışarıda yemek yemek yiyorsanız minik porsiyonları içeren tabakları tercih edin.

Egzersiz öncesi yemeyin

Aç karnına yapılan alıştırma vücudu ciddi anlamda yorar. bu nedenle egzersiz yapmayı planlıyorsanız, egzersizin yoğunluğu ve cinsine kadar, minimum yarım saat ya da 1 saat önce yemeğinizi yemiş olun.

Sebze ağırlıklı beslenin

Perhiz sadece sebze yemek değildir. Yalnızca sebze ağırlıklı beslemek vücudunuzun ihtiyaçlarını da göz ardı etmek anlamına gelir. bu nedenle düşük yağlı, protein ağırlıklı beslenmeyi seçim edin.

Hızlı yemek yiyin

Yemek Yemek yerken acele ederseniz vücudunuz doyma sinyalini alana dek planladığınızdan ve ihtiyacınız olandan daha pozitif yemek yemiş olursunuz. bu nedenle en düşük yarım saat süren bir yemek yemek saatiniz olsun. Ödül olarak yiyecek uygulamak istiyorsanız en son seçeneğiniz tatlı olmalı. Onun yerine arkadaşlarınızla bir kahve içme ya da sinemaya gitme gibi bir aktiviteyi seçim edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.